Marineschip Zr.Ms. Tromp mogelijk naar Rode Zee
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of het luchtverdedigings- en commandofregat Zr.Ms. Tromp ingezet kan worden in de Rode Zee om daar de internationale scheepvaart te beschermen tegen aanvallen van Houthi's uit Jemen. De inzet zal dan gevolgen hebben voor een reis van de Tromp naar Oost-Azië.
In de Rode Zee is al een missie actief onder leiding van de Amerikanen waaraan Nederland met een of twee stafofficieren bijdraagt. Ook gaat de EU een missie die kant opsturen. Demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) schrijft aan de Kamer dat nog niet duidelijk is aan welke missie het Nederlandse fregat gaat deelnemen.
De Tromp gaat begin maart volgens planning tot medio september op reis naar de Indo-Pacific. Het kabinet wil om het jaar een marineschip naar die regio sturen. Als de Tromp wordt ingezet in de Rode Zee is de reis niet helemaal van de baan, zegt een woordvoerder van het ministerie. Dan zal gekeken worden of het gecombineerd kan worden met de missie in de Rode Zee.
De Houthi's nemen schepen in de Rode Zee onder vuur uit vergelding voor de oorlog in Gaza. De Amerikanen en Britten hebben al verscheidene aanvallen op doelen in Jemen uitgevoerd. Daarbij worden onder meer drones, raketten en boten van de Houthi's bestookt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse politici hebben geschokt gereageerd op de situatie bij de Spaanse exclave Ceuta. Minister van Defensie Dilan Yeşilgöz (VVD) noemt de beelden uit Spanje "onacceptabel".
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door een defect spoor rijden er tot eind augustus minder sprinters tussen Hoofddorp en Amsterdam Centraal Station, meldt de NS. De spoorwegdienst verwacht dat de storing tot ongeveer maandag 31 augustus 21.15 uur duurt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
11 uur geleden