Marineschip Zr.Ms. Tromp mogelijk naar Rode Zee
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of het luchtverdedigings- en commandofregat Zr.Ms. Tromp ingezet kan worden in de Rode Zee om daar de internationale scheepvaart te beschermen tegen aanvallen van Houthi's uit Jemen. De inzet zal dan gevolgen hebben voor een reis van de Tromp naar Oost-Azië.
In de Rode Zee is al een missie actief onder leiding van de Amerikanen waaraan Nederland met een of twee stafofficieren bijdraagt. Ook gaat de EU een missie die kant opsturen. Demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) schrijft aan de Kamer dat nog niet duidelijk is aan welke missie het Nederlandse fregat gaat deelnemen.
De Tromp gaat begin maart volgens planning tot medio september op reis naar de Indo-Pacific. Het kabinet wil om het jaar een marineschip naar die regio sturen. Als de Tromp wordt ingezet in de Rode Zee is de reis niet helemaal van de baan, zegt een woordvoerder van het ministerie. Dan zal gekeken worden of het gecombineerd kan worden met de missie in de Rode Zee.
De Houthi's nemen schepen in de Rode Zee onder vuur uit vergelding voor de oorlog in Gaza. De Amerikanen en Britten hebben al verscheidene aanvallen op doelen in Jemen uitgevoerd. Daarbij worden onder meer drones, raketten en boten van de Houthi's bestookt.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
10 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
10 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
12 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
13 uur geleden