Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marineschip vertrekt richting Straat van Hormuz

Marineschip vertrekt richting Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Het luchtverdedigings- en commandofregat Zr. Ms. De Ruyter vertrekt dinsdagmiddag vanuit de thuisbasis Den Helder naar de Straat van Hormuz. Het zal daar de komende vijf maanden proberen de vrije doorvaart voor de scheepvaart te garanderen.

Het schip met ruim tweehonderd bemanningsleden maakt deel uit van een Europese maritieme missie (EMASOH) onder leiding van Frankrijk. Het moet incidenten voorkomen en de spanningen in regio de-escaleren. De Straat van Hormuz is cruciaal voor de wereldoliehandel.

Directe aanleiding voor de missie is een aantal incidenten in mei en juni waarbij zes supertankers werden aangevallen. Volgens de Amerikanen zat Iran hierachter, maar Teheran spreekt dat met klem tegen. Sindsdien zijn geen schepen meer aangevallen.

Begin dit jaar liepen de spanningen tussen Iran en de VS hoog op door de Amerikaanse aanval op een Iraanse generaal bij Bagdad. De Iraniërs namen daarop als vergelding twee Amerikaanse militaire bases in Irak onder vuur. De rust in de regio is daarna enigszins teruggekeerd.

Volgens het kabinet is de dreiging voor het marineschip laag. Het fregat gaat eerst naar de Verenigde Arabische Emiraten waar het hoofdkwartier van EMASOH is gevestigd. Naast Nederland en Frankrijk hebben ook België, Denemarken en Griekenland materieel of manschappen toegezegd.

Meer uit Binnenland

33 verdachten 'Overasselt' in 3 dagen voor raadkamer rechtbank

ARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.

25 minuten geleden
Verdachte terreurorganisatie IS ontkent beschuldigingen

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.

1 uur geleden
Vliegtuigje uit Hilversum crasht in Duitsland: drie doden

GERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post.

1 uur geleden
Geen nader onderzoek OVV naar trambotsing Erasmusbrug Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen nader onderzoek doen naar de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam. Op woensdag 22 juli reed een tram daar tegen een stilstaande tram die stond te wachten omdat de brug open was. De raad heeft vertrouwen in het onderzoek dat het openbaarvervoerbedrijf, de RET, van Rotterdam laat doen.

2 uur geleden
Schiphol en KLM vinden advies Raad van State 'belangrijke stap'

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM zijn blij dat het kabinet met het advies van de Raad van State nieuwe regels voor de luchthaven kan vaststellen. De luchthaven en de luchtvaartmaatschappij noemen het advies maandag over nieuwe regels die Schiphol op papier stiller moeten maken "een belangrijke stap" daarnaartoe.

3 uur geleden
Stichting wil gesprek met massadonor Simon, overweegt rechtsgang

DEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind overweegt namens een aantal ouders en kinderen die gedupeerd zijn door massadonor Simon juridische stappen tegen de man te ondernemen. Volgens de stichting is dat de wens van dertig ouders. Eerst krijgt de man een brief met een uitnodiging voor een gesprek, om een rechtsgang te vermijden.

3 uur geleden
Nijkerk pleit voor meer geld infrastructuur na stremming brug

NIJKERK (ANP) - De gemeente Nijkerk wil dat het kabinet dinsdag op Prinsjesdag meer geld uittrekt voor het onderhouden van wegen, bruggen en vaarverbindingen. De A28 bij de Gelderse plaats was vorige week enkele dagen afgesloten, nadat er zand en grind bij een brug waren weggespoeld. Het verkeer tussen Zwolle en Amersfoort moest omrijden via Apeldoorn.

4 uur geleden