Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marineschip lost waarschuwingsschoten, 224 kilo coke onderschept

Marineschip lost waarschuwingsschoten, 224 kilo coke onderschept

WILLEMSTAD (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Friesland, dat momenteel voor kustwachttaken in het Caribisch gebied wordt ingezet, heeft zondagochtend een drugstransport onderschept ten zuiden van Curaçao. Er is 224 kilo cocaïne in beslag genomen.

Nadat de snelle smokkelboot werd ontdekt, volgde een achtervolging. Daarbij werden waarschuwingsschoten door het marineschip afgevuurd. De smokkelaars gooiden hun pakketten overboord en wisten te ontkomen. De drugs zijn uit zee opgevist en in beslag genomen, heeft de kustwacht in het Caribisch gebied bekendgemaakt.

Zr.Ms. Friesland is sinds januari 2022 als stationsschip in het Caribisch gebied actief en wisselt anti-drugsoperaties af met het ondersteunen van de Kustwacht Caribisch Gebied.

De laatste maanden worden relatief veel drugs onderschept in het Caribisch gebied. Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Holland, dat vorig jaar in de regio actief was, heeft in november en december 2021 in nauwe samenwerking met de Amerikaanse kustwacht en de Kustwacht Caribisch Gebied 4735 kg cocaïne onderschept tijdens vijf verschillende acties.

Meer uit Binnenland

56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

1 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

1 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

8 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

10 uur geleden
Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

11 uur geleden
Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

13 uur geleden