Marineschip lost waarschuwingsschoten, 224 kilo coke onderschept
WILLEMSTAD (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Friesland, dat momenteel voor kustwachttaken in het Caribisch gebied wordt ingezet, heeft zondagochtend een drugstransport onderschept ten zuiden van Curaçao. Er is 224 kilo cocaïne in beslag genomen.
Nadat de snelle smokkelboot werd ontdekt, volgde een achtervolging. Daarbij werden waarschuwingsschoten door het marineschip afgevuurd. De smokkelaars gooiden hun pakketten overboord en wisten te ontkomen. De drugs zijn uit zee opgevist en in beslag genomen, heeft de kustwacht in het Caribisch gebied bekendgemaakt.
Zr.Ms. Friesland is sinds januari 2022 als stationsschip in het Caribisch gebied actief en wisselt anti-drugsoperaties af met het ondersteunen van de Kustwacht Caribisch Gebied.
De laatste maanden worden relatief veel drugs onderschept in het Caribisch gebied. Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Holland, dat vorig jaar in de regio actief was, heeft in november en december 2021 in nauwe samenwerking met de Amerikaanse kustwacht en de Kustwacht Caribisch Gebied 4735 kg cocaïne onderschept tijdens vijf verschillende acties.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.
4 uur geleden