Marineschip Karel Doorman op weg naar EU-missie in Rode Zee
DEN HELDER (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Karel Doorman vertrekt zondagmiddag naar de Rode Zee om daar deel te nemen aan de EU-missie Aspides. Aan boord zijn meer dan 250 bemanningsleden. De Europese missie is bedoeld om het internationale scheepvaartverkeer in de regio te beschermen. De Karel Doorman gaat vooral andere schepen van brandstof voorzien.
Verder heeft het schip medische faciliteiten aan boord. Een Zweeds militair traumateam gaat ook mee, onder wie een aantal chirurgen. Zij beginnen naar verwachting medio juni. Tijdens de missie zal het marineschip waarschijnlijk van juni tot augustus dienen als tactisch hoofdkwartier.
De door Iran gesteunde Houthi's in Jemen nemen sinds medio november schepen met een link met Israël onder vuur met raketten en drones. Ze doen dat uit vergelding voor het Israëlische optreden in de Gazastrook. De Houthi's hebben de afgelopen weken bijna dagelijks aanvallen uitgevoerd, aldus de militaire inlichtingendienst MIVD. De aanvallen zullen naar verwachting doorgaan tot er een einde komt aan de oorlog in Gaza.
Op dit moment is Zr. Ms. Tromp nog in de Rode Zee. Die is onderdeel van de internationale missie Prosperity Guardian. De komende week komt er een einde aan de inzet van de Tromp in de Rode Zee.
De inzet van de Karel Doorman begint in mei en duurt tot eind augustus. Daarna komt het logistiek ondersteunings- en bevoorradingsschip weer terug naar de thuishaven Den Helder. Het staat op de rol voor onderhoud.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
4 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
11 uur geleden