Marineschip Karel Doorman op weg naar EU-missie in Rode Zee
DEN HELDER (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Karel Doorman vertrekt zondagmiddag naar de Rode Zee om daar deel te nemen aan de EU-missie Aspides. Aan boord zijn meer dan 250 bemanningsleden. De Europese missie is bedoeld om het internationale scheepvaartverkeer in de regio te beschermen. De Karel Doorman gaat vooral andere schepen van brandstof voorzien.
Verder heeft het schip medische faciliteiten aan boord. Een Zweeds militair traumateam gaat ook mee, onder wie een aantal chirurgen. Zij beginnen naar verwachting medio juni. Tijdens de missie zal het marineschip waarschijnlijk van juni tot augustus dienen als tactisch hoofdkwartier.
De door Iran gesteunde Houthi's in Jemen nemen sinds medio november schepen met een link met Israƫl onder vuur met raketten en drones. Ze doen dat uit vergelding voor het Israƫlische optreden in de Gazastrook. De Houthi's hebben de afgelopen weken bijna dagelijks aanvallen uitgevoerd, aldus de militaire inlichtingendienst MIVD. De aanvallen zullen naar verwachting doorgaan tot er een einde komt aan de oorlog in Gaza.
Op dit moment is Zr. Ms. Tromp nog in de Rode Zee. Die is onderdeel van de internationale missie Prosperity Guardian. De komende week komt er een einde aan de inzet van de Tromp in de Rode Zee.
De inzet van de Karel Doorman begint in mei en duurt tot eind augustus. Daarna komt het logistiek ondersteunings- en bevoorradingsschip weer terug naar de thuishaven Den Helder. Het staat op de rol voor onderhoud.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
6 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
6 uur geleden