Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marineschip Karel Doorman onderweg naar Cariben

Marineschip Karel Doorman onderweg naar Cariben

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Karel Doorman is maandag vertrokken naar de Cariben, onder meer om het zorgstelsel op de Nederlandse eilanden te ondersteunen. Er bestaan grote zorgen over verspreiding van het coronavirus op de eilanden en de druk op de gezondheidszorg.

Dat de Karel Doorman richting de Cariben zou gaan, maakte minister van Defensie Ank Bijleveld donderdag al bekend. Het schip zal elf dagen onderweg zijn. De bemanning is van tevoren in quarantaine geweest.

Voor zorg voor coronapatiënten is het schip niet uitgerust, maar het kan wel op andere vlakken ondersteuning bieden. Zo gaat er een chirurgisch team mee, en een medisch team dat aan wal basiszorg kan verlenen. Ook kan er aan boord traumazorg worden geboden.

Kustwacht

Ook kan de bemanning worden ingezet om de kustwacht te ondersteunen, of te helpen de openbare orde te bewaken op de eilanden.

Het is niet de eerste keer dat Defensie hulp naar de Cariben stuurt in verband met de coronacrisis. Vorig weekend werd een deels mobiel ziekenhuis afgeleverd op Sint-Maarten, waarmee zes intensivecareplekken kunnen worden gecreëerd.

Meer uit Binnenland

Tweede Kamer steunt wet voor alcoholmeter bij veroordeling

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.

19 minuten geleden
Drie jaar na 7 oktober: pro-Palestijnse protesten in grote steden

UTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.

27 minuten geleden
Herstel ingezakte oever Valkenburgse Meer duurt zeker jaar langer

KATWIJK (ANP) - Het herstel van de vorig jaar ingestorte oever van het Valkenburgse Meer laat nog zeker een jaar op zich wachten. Het was de bedoeling dat het bedrijf dat zand wint uit het meer dit najaar een nieuwe waterkering zou aanleggen, maar de voorbereidingen nemen meer tijd in beslag. "Naar verwachting is de waterkering niet eerder dan eind 2027 gerealiseerd", aldus de provincie Zuid-Holland, die het uitstel zegt "te betreuren".

37 minuten geleden
Inlichtingendiensten voorzien fors meer Chinese cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren zullen er flink meer Chinese cyberaanvallen plaatsvinden, verwachten de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Om organisaties daarvoor te behoeden kwamen de diensten woensdag met een cyberadvies.

53 minuten geleden
Minister: Oekraïense asielaanvragen niet met prioriteit behandeld

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.

1 uur geleden
Kamerlid Ergin doet aangifte tegen Johan Derksen om geweldsoproep

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Doğukan Ergin (DENK) doet aangifte tegen Johan Derksen om diens uitspraken dinsdagavond in het programma Vandaag Inside. In een item over onverdoofd ritueel slachten zei Derksen "we zullen die meneer van DENK eens als proefkonijn zijn strot doorsnijden", om te zien "of dat geen pijn oplevert".

2 uur geleden
Aanbod planbare zorg in regionale ziekenhuizen niet toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.

3 uur geleden