Marineminister VS biedt excuses aan kapitein vliegdekschip aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Marine Thomas Modly heeft zijn excuses aangeboden aan de voormalig commandant van het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, Brett Crozier. Hij noemde eerder Crozier, die vanwege kritiek op de aanpak van het coronavirus op zijn schip werd overgeplaatst, "naïef en dom."
De uitspraken van de minister leidden tot flinke ophef en er werd door meerdere Democraten gevraagd om zijn aftreden. Tijdens een persconferentie in het Witte Huis suggereerde president Donald Trump maandag dat hij de situatie mogelijk zou kunnen oplossen. Niet veel later kwamen de excuses van Modly. "Ik denk niet dat kapitein Brett Crozier naïef en dom is", aldus de minister. Ook verontschuldigde hij zich aan de bemanning van het schip en de familie van de commandant.
In een door Crozier gelekte brief schreef de kapitein dat het virus op het schip om zich heen greep en vroeg hij om maatregelen. De brief lekte deze week naar de media en bracht het Pentagon in verlegenheid. Niet om de inhoud maar om het lekken moest Crozier wijken.
Op de USS Theodore Roosevelt, een van de grootste oorlogsschepen ter wereld, waren zondag 155 coronabesmettingen vastgesteld. Ook Crozier is geïnfecteerd. Zeker de helft van de 5000 opvarenden was toen getest. Het vliegdekschip ligt in de haven van het eiland Guam.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
33 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
35 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
6 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
7 uur geleden