Marine zet van strand geëvacueerden af in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Australische marine heeft de eerste evacués, die vanwege de bosbranden vast zaten aan de oostkust, na een tocht van 20 uur overgebracht naar een opvangplek vlakbij Melbourne. Ongeveer 58 van de 4000 mensen die naar een strand waren gevlucht in de geïsoleerde plaats Mallacoota, in de zuidelijke deelstaat Victoria, zijn nu in veiligheid gebracht.
De groep die nu is aangekomen bestaat uit kleine kinderen en hun ouders, senioren en mensen die astma hebben. Onder hen de 16-jarige Emily Wellington uit Melbourne die in Mallacoota was voor twee weken vakantie. "Voor iemand die nog nooit een brand heeft meegemaakt is het erg angstaanjagend. Ik ben blij dat ik hier ben", zegt ze.
Een veel groter schip, met aan boord ongeveer duizend evacués, wordt zaterdag in de loop van de dag verwacht.
Bosbranden teisteren het land al sinds september. Daarbij zijn 21 mensen gedood en is meer dan vijf miljoen hectare land verwoest.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
12 uur geleden