'Marine VS wil ontslag kapitein vliegdekschip terugdraaien'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine stuurt aan op eerherstel voor de voormalige commandant van vliegdekschip Theodore Roosevelt. De marinetop heeft minister van Defensie Mark Esper geadviseerd de ontslagen kapitein Brett Crozier zijn oude post terug te geven, berichten Amerikaanse media.
Crozier verloor zijn baan nadat hij alarm had geslagen over de uitbraak van het coronavirus op het vliegdekschip. De brief met zijn noodkreet lekte uit en dat bracht het Pentagon in verlegenheid. Later juichten honderden bemanningsleden hun voormalige commandant toe terwijl hij het schip verliet.
De affaire heeft ook de kop gekost aan de bewindsman die Crozier ontsloeg. Minister van Marine Thomas Modly had onder meer gezegd dat de commandant "te naïef of te dom" was voor zijn functie, omdat hij had moeten beseffen dat zijn brief zou uitlekken of daar zelf achter zat.
Modly kreeg een storm van kritiek over zich heen en diende zijn ontslag in. Minister Esper heeft nu het laatste woord over het lot van Crozier. De gewezen commandant raakte zelf ook besmet met het coronavirus en zit nog in isolatie op een marinebasis op Guam.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
7 uur geleden