Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marine begeleidt zes Russische schepen door Noordzee

Marine begeleidt zes Russische schepen door Noordzee

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Marine heeft dit weekend zes Russische schepen door de Noordzee geleid. De schepen voeren door de Nederlandse Exclusieve Economische Zone, waar ze internationaal afgesproken recht op doorvaart hebben, maar Nederland begeleidt sommige vloten, "niet alleen om waakzaam te zijn, maar ook om in te kunnen grijpen bij verdachte handelingen of verstoringen".

Op deze manier houdt de Marine onder meer de kritieke infrastructuur onder water in de gaten. Voor de begeleiding zijn het transportschip Zr.Ms. Johan de Witt en een helikopter ingezet. Na de passage door de zone hebben andere NAVO-landen de escorte overgenomen, meldt Defensie zondagochtend.

De Russische vloot bestond uit drie marineschepen en drie civiele schepen.

Meer uit Binnenland

Vermiste kinderen niet gevonden bij zoekactie in polder

FINSTERWOLDE (ANP) - Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8) zijn niet gevonden bij een zoekactie in de Carel Coenraadpolder bij het Groningse Finsterwolde, meldt de politie maandagochtend. De twee kinderen zijn sinds zaterdagmiddag vermist en de politie heeft een amber alert uitgegeven. Vermoedelijk heeft hun vader hen ontvoerd.

24 minuten geleden
Dichte mist in noorden en oosten van het land

DE BILT (ANP) - In het noorden en oosten van het land komt plaatselijk dichte mist voor, meldt het KNMI. Voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland en Flevoland is code geel afgegeven.

2 uur geleden
A12 weer open voor verkeer

DEN HAAG (ANP) - Sinds maandagochtend 03.00 uur is de A12 weer open voor verkeer, meldt Rijkswaterstaat. De weg is negen dagen en nachten afgesloten geweest richting Utrecht van knooppunt Maanderbroek (Veenendaal) tot knooppunt Lunetten.

3 uur geleden
Gewonde bij schietpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een schietpartij in de 1e Lieven de Keylaan in Eindhoven. Dat meldt de politie op X.

6 uur geleden
Aardbeving met kracht van 2.1 in Warffum, Groningen

WARFFUM (ANP) - Bij Warffum in Groningen is zondagavond een aardbeving geweest met een kracht van 2.1. Dat meldt het KNMI.

8 uur geleden
Rellen bij Philips Stadion in Eindhoven, ME grijpt in

EINDHOVEN (ANP) - Bij het Philips Stadion in Eindhoven zijn zondagavond rellen uitgebroken, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. "Behoorlijke groepen supporters" keren zich tegen de politie. Daarbij wordt onder meer met stenen en vuurwerk gegooid.

11 uur geleden
Jetten vraagt Wilders te stoppen met verdeeldheid zaaien om Gaza

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt dat PVV-leider Geert Wilders "onzinnige verdeeldheid zaait" en dat hij daarmee moet stoppen. Dat meldde hij op X aan het eind van de grote Gaza-demonstratie in Den Haag zondagmiddag, waarin hij ook meeliep.

12 uur geleden