Marine begeleidde in 2024 dubbel zoveel Russische schepen
DEN HAAG (ANP) - De marine begeleidde in 2024 op de Noordzee dubbel zoveel verdachte Russische schepen als in het jaar daarvoor, bevestigde een woordvoerder van de Koninklijke Marine woensdag na berichtgeving van de NOS. In 2023 kwam dit elf keer voor en dat nam vorig jaar toe naar twintig.
De toename komt volgens haar door het "veranderende veiligheidsbeeld". Ze verwijst naar de rapporten die de MIVD hierover heeft geschreven. De inlichtingendienst waarschuwt al langer dat Rusland infrastructuur als windparken, pijpleidingen en internetkabels in kaart brengt en zich bezig lijkt te houden met spionage en voorbereidingen voor verstoring en sabotage.
Defensie wil "vanuit veiligheidsoverwegingen" niet ingaan op detailvragen over de redenen waarom de schepen zijn geëscorteerd om Rusland niet wijzer te maken dan nodig.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
4 uur geleden