Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen

Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen

MÜNCHEN (ANP) - Voormalige Ajax-speler Razvan Marin merkt dat de verwachtingen in Roemenië na de goede prestaties op het EK zijn toegenomen. "Die waren al hoog toen we ons voor het EK plaatsten. Nu we in de achtste finales staan, zijn die verwachtingen nog hoger. Wij kunnen goed met de druk en de verwachtingen omgaan en zijn klaar om grote dingen te verwezenlijken", sprak de middenvelder in de Allianz Arena in München, een dag voor de wedstrijd tegen Nederland.

Roemenië eindigde verrassend als eerste in groep E en overleefde daarmee voor het eerst sinds 2000 de poulefase op het EK. Als het aan Marin ligt, houdt het avontuur van zijn land nog niet op.

"Ik ben blij dat ik mijn steentje tot dusverre heb kunnen bijdragen. Ik wil dat Roemenië zo ver mogelijk komt. Iedereen zal er alles aan doen om de volgende ronde te halen", aldus de 28-jarige Marin, die Oranje vorige week verrassend zag verliezen van Oostenrijk (3-2). "Maar wij weten hoe goed ze zijn. Ze hebben topspelers die in de beste teams van de wereld spelen. Wij moeten ons vooral concentreren op wat wij moeten doen."

Roemenen hopen op stunt

Voor de Roemeense bondscoach Edi Iordanescu is Nederland dinsdag de favoriet. "Ronald Koeman beschikt over geweldige spelers met veel ervaring", vertelde hij. "Maar wij hebben onze eigen troeven. Alles wat we hier op het toernooi hebben gepresteerd, hebben we bereikt met veel realisme. We hebben een sterke groep. Het land staat achter ons, de mensen steunen ons heel erg."

Roemeense journalisten wilden weten of Iordanescu met zijn ploeg voor een nieuwe stunt kan zorgen, daarmee verwijzend naar 1994, toen de kwartfinales van het WK het eindstation waren. "Dat waren geweldige momenten", zei de bondscoach lachend. "Nu gaat het om een andere generatie. We moeten bijna perfect spelen om een goed resultaat neer te zetten."

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

7 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

7 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

8 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

8 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

10 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

11 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

11 uur geleden