Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen

Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen

MÜNCHEN (ANP) - Voormalige Ajax-speler Razvan Marin merkt dat de verwachtingen in Roemenië na de goede prestaties op het EK zijn toegenomen. "Die waren al hoog toen we ons voor het EK plaatsten. Nu we in de achtste finales staan, zijn die verwachtingen nog hoger. Wij kunnen goed met de druk en de verwachtingen omgaan en zijn klaar om grote dingen te verwezenlijken", sprak de middenvelder in de Allianz Arena in München, een dag voor de wedstrijd tegen Nederland.

Roemenië eindigde verrassend als eerste in groep E en overleefde daarmee voor het eerst sinds 2000 de poulefase op het EK. Als het aan Marin ligt, houdt het avontuur van zijn land nog niet op.

"Ik ben blij dat ik mijn steentje tot dusverre heb kunnen bijdragen. Ik wil dat Roemenië zo ver mogelijk komt. Iedereen zal er alles aan doen om de volgende ronde te halen", aldus de 28-jarige Marin, die Oranje vorige week verrassend zag verliezen van Oostenrijk (3-2). "Maar wij weten hoe goed ze zijn. Ze hebben topspelers die in de beste teams van de wereld spelen. Wij moeten ons vooral concentreren op wat wij moeten doen."

Roemenen hopen op stunt

Voor de Roemeense bondscoach Edi Iordanescu is Nederland dinsdag de favoriet. "Ronald Koeman beschikt over geweldige spelers met veel ervaring", vertelde hij. "Maar wij hebben onze eigen troeven. Alles wat we hier op het toernooi hebben gepresteerd, hebben we bereikt met veel realisme. We hebben een sterke groep. Het land staat achter ons, de mensen steunen ons heel erg."

Roemeense journalisten wilden weten of Iordanescu met zijn ploeg voor een nieuwe stunt kan zorgen, daarmee verwijzend naar 1994, toen de kwartfinales van het WK het eindstation waren. "Dat waren geweldige momenten", zei de bondscoach lachend. "Nu gaat het om een andere generatie. We moeten bijna perfect spelen om een goed resultaat neer te zetten."

Meer uit Voetbal

AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

49 minuten geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

2 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

3 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

4 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

4 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

5 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

8 uur geleden