Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen
MÜNCHEN (ANP) - Voormalige Ajax-speler Razvan Marin merkt dat de verwachtingen in Roemenië na de goede prestaties op het EK zijn toegenomen. "Die waren al hoog toen we ons voor het EK plaatsten. Nu we in de achtste finales staan, zijn die verwachtingen nog hoger. Wij kunnen goed met de druk en de verwachtingen omgaan en zijn klaar om grote dingen te verwezenlijken", sprak de middenvelder in de Allianz Arena in München, een dag voor de wedstrijd tegen Nederland.
Roemenië eindigde verrassend als eerste in groep E en overleefde daarmee voor het eerst sinds 2000 de poulefase op het EK. Als het aan Marin ligt, houdt het avontuur van zijn land nog niet op.
"Ik ben blij dat ik mijn steentje tot dusverre heb kunnen bijdragen. Ik wil dat Roemenië zo ver mogelijk komt. Iedereen zal er alles aan doen om de volgende ronde te halen", aldus de 28-jarige Marin, die Oranje vorige week verrassend zag verliezen van Oostenrijk (3-2). "Maar wij weten hoe goed ze zijn. Ze hebben topspelers die in de beste teams van de wereld spelen. Wij moeten ons vooral concentreren op wat wij moeten doen."
Roemenen hopen op stunt
Voor de Roemeense bondscoach Edi Iordanescu is Nederland dinsdag de favoriet. "Ronald Koeman beschikt over geweldige spelers met veel ervaring", vertelde hij. "Maar wij hebben onze eigen troeven. Alles wat we hier op het toernooi hebben gepresteerd, hebben we bereikt met veel realisme. We hebben een sterke groep. Het land staat achter ons, de mensen steunen ons heel erg."
Roemeense journalisten wilden weten of Iordanescu met zijn ploeg voor een nieuwe stunt kan zorgen, daarmee verwijzend naar 1994, toen de kwartfinales van het WK het eindstation waren. "Dat waren geweldige momenten", zei de bondscoach lachend. "Nu gaat het om een andere generatie. We moeten bijna perfect spelen om een goed resultaat neer te zetten."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
44 minuten geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
45 minuten geledenDOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.
46 minuten geledenLECCE (ANP) - Internazionale heeft drie dagen na de zware nederlaag in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Bodø/Glimt (3-1) een moeizame zege geboekt bij Lecce. De koploper van de Serie A won dankzij twee late doelpunten met 2-0 van de nummer 17.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.
2 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.
3 uur geleden