Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen
MÜNCHEN (ANP) - Voormalige Ajax-speler Razvan Marin merkt dat de verwachtingen in Roemenië na de goede prestaties op het EK zijn toegenomen. "Die waren al hoog toen we ons voor het EK plaatsten. Nu we in de achtste finales staan, zijn die verwachtingen nog hoger. Wij kunnen goed met de druk en de verwachtingen omgaan en zijn klaar om grote dingen te verwezenlijken", sprak de middenvelder in de Allianz Arena in München, een dag voor de wedstrijd tegen Nederland.
Roemenië eindigde verrassend als eerste in groep E en overleefde daarmee voor het eerst sinds 2000 de poulefase op het EK. Als het aan Marin ligt, houdt het avontuur van zijn land nog niet op.
"Ik ben blij dat ik mijn steentje tot dusverre heb kunnen bijdragen. Ik wil dat Roemenië zo ver mogelijk komt. Iedereen zal er alles aan doen om de volgende ronde te halen", aldus de 28-jarige Marin, die Oranje vorige week verrassend zag verliezen van Oostenrijk (3-2). "Maar wij weten hoe goed ze zijn. Ze hebben topspelers die in de beste teams van de wereld spelen. Wij moeten ons vooral concentreren op wat wij moeten doen."
Roemenen hopen op stunt
Voor de Roemeense bondscoach Edi Iordanescu is Nederland dinsdag de favoriet. "Ronald Koeman beschikt over geweldige spelers met veel ervaring", vertelde hij. "Maar wij hebben onze eigen troeven. Alles wat we hier op het toernooi hebben gepresteerd, hebben we bereikt met veel realisme. We hebben een sterke groep. Het land staat achter ons, de mensen steunen ons heel erg."
Roemeense journalisten wilden weten of Iordanescu met zijn ploeg voor een nieuwe stunt kan zorgen, daarmee verwijzend naar 1994, toen de kwartfinales van het WK het eindstation waren. "Dat waren geweldige momenten", zei de bondscoach lachend. "Nu gaat het om een andere generatie. We moeten bijna perfect spelen om een goed resultaat neer te zetten."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
10 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
23 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
11 uur geleden