Marin ziet dat verwachtingen bij Roemenen zijn toegenomen
MÜNCHEN (ANP) - Voormalige Ajax-speler Razvan Marin merkt dat de verwachtingen in Roemenië na de goede prestaties op het EK zijn toegenomen. "Die waren al hoog toen we ons voor het EK plaatsten. Nu we in de achtste finales staan, zijn die verwachtingen nog hoger. Wij kunnen goed met de druk en de verwachtingen omgaan en zijn klaar om grote dingen te verwezenlijken", sprak de middenvelder in de Allianz Arena in München, een dag voor de wedstrijd tegen Nederland.
Roemenië eindigde verrassend als eerste in groep E en overleefde daarmee voor het eerst sinds 2000 de poulefase op het EK. Als het aan Marin ligt, houdt het avontuur van zijn land nog niet op.
"Ik ben blij dat ik mijn steentje tot dusverre heb kunnen bijdragen. Ik wil dat Roemenië zo ver mogelijk komt. Iedereen zal er alles aan doen om de volgende ronde te halen", aldus de 28-jarige Marin, die Oranje vorige week verrassend zag verliezen van Oostenrijk (3-2). "Maar wij weten hoe goed ze zijn. Ze hebben topspelers die in de beste teams van de wereld spelen. Wij moeten ons vooral concentreren op wat wij moeten doen."
Roemenen hopen op stunt
Voor de Roemeense bondscoach Edi Iordanescu is Nederland dinsdag de favoriet. "Ronald Koeman beschikt over geweldige spelers met veel ervaring", vertelde hij. "Maar wij hebben onze eigen troeven. Alles wat we hier op het toernooi hebben gepresteerd, hebben we bereikt met veel realisme. We hebben een sterke groep. Het land staat achter ons, de mensen steunen ons heel erg."
Roemeense journalisten wilden weten of Iordanescu met zijn ploeg voor een nieuwe stunt kan zorgen, daarmee verwijzend naar 1994, toen de kwartfinales van het WK het eindstation waren. "Dat waren geweldige momenten", zei de bondscoach lachend. "Nu gaat het om een andere generatie. We moeten bijna perfect spelen om een goed resultaat neer te zetten."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geleden