Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marijnissen herhaalt: SP wil niet als derde partij bij links blok

Marijnissen herhaalt: SP wil niet als derde partij bij links blok

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Lilian Marijnissen vindt het "prima" om samen te werken met GroenLinks-PvdA, ook in bijvoorbeeld een kabinet. Maar zij past er voor om zich als derde partij aan te sluiten bij de linkse samenwerking, zoals collega-lijsttrekker Frans Timmermans van deze week opperde. Dat zegt zij tegen RTL Nieuws.

Marijnissen erkent dat de SP het op veel punten eens is met GroenLinks-PvdA. Bijvoorbeeld waar het gaat om verhoging van het minimumloon ziet ze het voor zich dat de partijen samen gaan optrekken. Maar er zijn ook verschillen, benadrukt zij.

Belangrijkste pijnpunt voor Marijnissen is de steun van GroenLinks-PvdA voor de nieuwe pensioenwet, die volgens haar de pensioenen voor veel Nederlanders onzekerder maakt. "Dat willen wij niet." Ook op het gebied van arbeidsmigratie liggen de partijen volgens Marijnissen ver uiteen. De SP wil die stoppen, GroenLinks-PvdA niet.

Meer uit Politiek

Timmermans wil zich nog niet vastleggen op jaartal voor NAVO-norm

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil zich nog niet vastleggen op een jaartal wanneer de NAVO-norm moet zijn verhoogd naar 5 procent. Er zal uiteindelijk wel een tijdpad worden vastgelegd, maar daarover moet nog worden gediscussieerd, zei GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans in een debat over de komende NAVO-top.

1 uur geleden
SP wil geld steken in cyber, maar geen 'blanco cheque' voor NAVO

DEN HAAG (ANP) - Met de SP is te praten over extra geld voor cyberveiligheid en verbetering van de inlichtingenpositie, zei partijleider Jimmy Dijk dinsdag in het debat in de Tweede Kamer over de komende NAVO-top. "Dan kunnen we zaken doen." Tijdens de top wordt gesproken over het ophogen van de NAVO-norm naar 5 procent.

2 uur geleden
NSC'er Boomsma geen tegenkandidaat voor lijsttrekkerschap

DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Diederik Boomsma werpt zichzelf niet op als tegenkandidaat voor het lijsttrekkerschap van zijn partij. Hij legt zich daarmee neer bij de keuze van het partijbestuur voor Eddy van Hijum, demissionair minister van Sociale Zaken. Boomsma schrijft op X: "Was graag NSC lijsttrekker geworden maar niet zonder steun van bestuur/kabinet e.a."

2 uur geleden
Tweede Kamer wil geen nieuwe gaswinning in Groningse Warffum

DEN HAAG (ANP) - De regering mag geen nieuwe gaswinning toestaan in Warffum, vindt de Tweede Kamer. Een meerderheid stemde in met een motie die daartoe oproept van SP-Kamerlid Sandra Beckerman, samen met GL-PvdA en Partij voor de Dieren.

2 uur geleden
Tweede Kamer nodigt Zelensky tijdens NAVO-top uit voor toespraak

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer nodigt president Volodymyr Zelensky van Oekraïne uit om de volksvertegenwoordiging toe te spreken tijdens de NAVO-top volgende week. Een meerderheid steunde dinsdag het verzoek van GroenLinks-PvdA om het Oekraïense staatshoofd uit te nodigen.

2 uur geleden
Kamer wil snel debatteren over kwestie-Arib

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat houden over het onderzoek naar voormalig PvdA-Kamervoorzitter Khadija Arib, en het lekken van een advies van de landsadvocaat daarover. Een meerderheid stemde in met het verzoek van PVV'er Gidi Markuszower.

3 uur geleden
IND moet sneller beslissen over 18.250 asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moet asielaanvragen weer binnen de wettelijke termijn van zes maanden behandelen. Die zogeheten beslistermijn was opgerekt naar vijftien maanden, maar dat wordt nu deels teruggedraaid. Het geldt voor in totaal 18.250 openstaande aanvragen die zijn gedaan sinds 1 januari 2024, aldus de organisatie.

3 uur geleden