
Marijn de Vries betreurt gevolgen na column over NOS Sport
DEN HAAG (ANP) - Marijn de Vries vindt dat de maatregelen die door NOS Sport zijn getroffen naar aanleiding van het vermeende grensoverschrijdende gedrag aan haar adres niet in verhouding staan tot de ernst van de misstanden. De wieleranalist betreurt dat het zover heeft moeten komen op de sportredactie.
"Dat vind ik ook tragisch, want zo groot hadden die gevolgen helemaal niet hoeven te zijn", zei De Vries in gesprek met het Belgische weekblad Humo over het terugtreden van de hoofdredactie van NOS Sport. De hoofdredactie wilde aanvankelijk gefaseerd terugtreden, maar dat werd versneld na nog meer berichten over vermeend grensoverschrijdend gedrag dat niet werd aangepakt. Ook de Volkskrant kwam met een groot artikel.
"In mijn geval staan de gevolgen voor de dader niet in verhouding tot het vergrijp. Hij wordt nu overal aangekeken op het verhaal, en nu zullen zich misschien deuren sluiten voor hém. Dat had helemaal niet moeten gebeuren als hij destijds gewoon een tik op de vingers had gekregen. Dan was het klaar geweest, had niemand er ooit wat van geweten, en was er nu niets aan de hand. Dit had helemaal niet zo hoeven te lopen. Voor smerige praatjes verdien je een berisping, geen publieke schandpaal."
Column
De Vries (44) maakte in het verleden melding van vulgaire taal van een collega, maar daar werd niets mee gedaan. De collega over wie de melding ging, werd in bescherming genomen. "Ik was maar een klein radertje in het geheel. En de makkelijkste oplossing was om dat ene radertje te verwijderen, zo bleef de machine draaien en zag niemand wat", aldus de oud-renster. "In mijn column wilde ik duidelijk maken hoe gróóts zo’n beslissing is voor dat radertje. Het is vernederend om te voelen dat er zo achteloos met je wordt omgegaan."
De Vries schreef een maand geleden een column in het NRC waarin ze de vermeende misstanden aan de kaak stelde.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor dinsdagochtend code geel afgegeven vanwege gladheid door sneeuw. De waarschuwing geldt voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. "Er is kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden", aldus het weerinstituut.
3 uur geledenKRABBENDIJKE (ANP) - In het Zeeuwse Krabbendijke heeft de politie twee mannen en twee jongens aangehouden in de Dorpsstraat in verband met een vechtpartij die vermoedelijk begon op het treinstation. De politie kreeg een melding van een "onrustige, maar onduidelijke situatie" en ging met meerdere wagens ter plaatse.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Door de aanvoer van koude lucht uit het oosten, daalt de gemiddelde temperatuur aankomende week. Volgens weerbureau Weeronline wordt het overdag gemiddeld niet warmer dan 5 graden en is er plaatselijk ook kans op nachtvorst. Ook kunnen er, mits het koud genoeg blijft, witte vlokken naar beneden dwarrelen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een automobilist die zondagochtend aan de politie probeerde te ontkomen, heeft een harde botsing gehad in het centrum van Rotterdam. Een van de inzittenden is aanspreekbaar naar een ziekenhuis gebracht, de ander sloeg op de vlucht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump mag dan dreigende uitspraken doen over bijvoorbeeld Groenland of het Panamakanaal, het is vooral de onderliggende boodschap waar men op moet letten. Dat zegt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte in het programma Buitenhof.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NAVO weet niet beter dan dat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump in juni naar Den Haag komt voor de NAVO-top. "We hebben geen andere berichten", zei NAVO-chef Mark Rutte zondag.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt de mogelijkheid open dat Europa niet deelneemt aan toekomstige onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten zullen in zulk vredesoverleg met Rusland zeker wel een grote rol spelen, denkt hij.
12 uur geleden