Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mariëtte Hamer blijft anderhalf jaar langer regeringscommissaris

Mariëtte Hamer blijft anderhalf jaar langer regeringscommissaris

DEN HAAG (ANP) - Mariëtte Hamer kan anderhalf jaar langer aanblijven als Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, tot eind 2026. Het demissionaire kabinet stelt dit voor in de voorjaarsnota, de tussentijdse bijstelling van de rijksbegroting. De Tweede Kamer moet hier nog wel mee instemmen.

De regeringscommissaris is twee jaar geleden begonnen met haar klus en had tot halverwege 2025 om die af te maken. Ze heeft in de tussentijd als adviseur meegewerkt aan het nationaal actieplan seksueel geweld en seksueel grensoverschrijdend gedrag. Ook heeft Hamer advies uitgebracht over hoe werkgevers een cultuurverandering in gang kunnen zetten om seksueel wangedrag tegen te gaan. Samen met studentenorganisaties heeft ze ook zo'n plan gemaakt voor het hoger onderwijs.

Het nationaal actieprogramma over seksueel grensoverschrijdend gedrag wordt ook verlengd tot eind 2026. Bij elkaar opgeteld geeft het kabinet 5 miljoen euro extra uit om hier aandacht aan te besteden en om met oplossingen te komen.

Meer uit Politiek

Vermeer verwacht voor vrijdag geen begrotingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.

1 uur geleden
Markuszower ziet kabinet niet bewegen na gesprek over begroting

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.

2 uur geleden
Begrotingsonderhandelingen zitten volgens Klaver 'muurvast'

DEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.

23 uur geleden
Oud-griffier wil weinig kwijt over strijd met Arib over corona

DEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.

1 dag geleden
Dassen wil einde aan 'kerstboom aan belastingvoordeeltjes'

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen hoopt dat het kabinet een einde maakt aan de "kerstboom aan belastingvoordeeltjes". Bij de onderhandelingen over de begroting wil hij voorstellen om in zijn ogen nutteloze fiscale regelingen te schrappen. Dat zei de politicus voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers.

1 dag geleden
Vermeer vindt dat BBB 'uitermate laat' meepraat over begroting

DEN HAAG (ANP) - Het is "uitermate laat" dat de BBB aanschuift voor gesprekken over de begroting, zei partijleider Henk Vermeer voordat hij minister van Financiën Eelco Heinen trof. "Dit is extreem op de deadline werken."

1 dag geleden
Avondklok had beter onderbouwd moeten worden, vindt Dijkhoff

DEN HAAG (ANP) - Het invoeren van de avondklok om het coronavirus in te dammen op 23 januari 2021 had beter onderbouwd moeten worden, vindt toenmalig VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. In gesprek met de parlementaire enquêtecommissie corona zei Dijkhoff dat het kabinet meer oog had kunnen hebben voor de heftigheid van de maatregel.

1 dag geleden