Marieke Lucas Rijneveld wint International Booker Prize
LONDEN (ANP) - De Nederlandse schrijver en dichter Marieke Lucas Rijneveld heeft de International Booker Prize in de wacht gesleept. Ze viel in de prijzen met de Engelse vertaling van haar boek De avond is ongemak (The Discomfort of Evening). Ze is "zo trots als een koe met zeven uiers", zei ze in een videoboodschap.
Rijneveld (29) is de eerste Nederlandse winnaar van de prestigieuze prijs. Tommy Wieringa haalde het vorig jaar tot de longlist van genomineerden voor de International Booker Prize, Harry Mulisch hoorde in 2007 eveneens tot de laatste zes.
Op de shortlist, die begin april werd gepresenteerd, stonden ook The Enlightenment of The Greengage Tree van Shokoofeh Azar (Iran), The Adventures of China Iron van Gabriela Cabezón Cámara (Argentinië), Tyll van Daniel Kehlmann (Duitsland), Hurricane Season van Fernanda Melchor (Mexico) en The Memory Police van Yoko Ogawa (Japan).
Aan de prijs is een bedrag van 50.000 pond verbonden, te verdelen tussen de schrijver en de vertaler. In het geval van The Discomfort of Evening is dat Michele Hutchison.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
18 uur geleden