Margreet Dolman en Gremdaat doen kerstshow dit jaar digitaal
AMSTERDAM (ANP) - Paul Haenen en zijn alter ego’s Margreet Dolman en Dominee Gremdaat gaan dit jaar gewoon hun traditionele eindejaarsvoorstelling spelen. Maar de show, die al 27 jaar uitverkochte zalen trekt, zal dit jaar voor het eerst niet live te bezoeken zijn maar gestreamd worden. Haenen heeft hiertoe moeten besluiten vanwege de coronacrisis.
De voorstelling heeft ook een alternatieve titel gekregen: Margreet Dolman brengt warmte in de donkerste dagen van deze eeuw. Haenen speelt de show in december zes keer in zijn eigen theater Betty Asfalt Complex in Amsterdam. Bezoekers kunnen de voorstelling online terugkijken; zij kopen een link waar de stream te zien is.
De kaartverkoop is van start gegaan. De eerste show is op vrijdag 11 december, de laatste op zaterdag 2 januari.
Traditie
De eindejaarsvoorstelling is voor veel bezoekers een traditie. Haenen is ooit met de kerstshow begonnen omdat hij zelf een hekel heeft aan kerst en december en een alternatieve invulling wil bieden voor iedereen die zich in dat gevoel herkent.
De cabaretier speelt in oktober en november door het hele land ook zijn voorstelling Haenen brengt vreugde.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
7 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
10 uur geleden