Marengo-verdachte Saïd R. verzet zich nog altijd tegen uitlevering
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onduidelijk wanneer Saïd R., verdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, vanuit Colombia aan Nederland wordt uitgeleverd. R. verzet zich tegen zijn uitlevering, liet de officier van justitie dinsdag weten in de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp tijdens een voorbereidende zitting in Marengo.
Omdat hij niet meewerkt aan de uitlevering, moet het hele proces doorlopen worden, aldus de officier. "Het verzoek ligt bij het hooggerechtshof. Helaas worden er geen uitspraken gedaan over hoelang het gaat duren."
Tot zijn arrestatie februari vorig jaar in een voorstad van Medellín wist hij jarenlang uit handen van de politie te blijven. Justitie beschouwt de 49-jarige R. als de rechterhand van Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in Marengo. Ook Taghi was lang spoorloos; hij werd in december 2019 in Dubai opgepakt. Hij werd een paar dagen later al overgebracht naar Nederland.
Zeventien verdachten
R. werd tot februari dit jaar bijgestaan door de advocaten Nico Meijering en Christian Flokstra. Zij hebben zich teruggetrokken en R. zit nu nog altijd zonder rechtsbijstand.
In Marengo staan zeventien verdachten terecht, inclusief R. en twee van zijn broers. Het proces draait om zes liquidaties en een aantal pogingen en voorbereidingen daartoe. De zaak wordt inmiddels inhoudelijk behandeld. Dinsdag is echter weer een voorbereidende zitting, waarin onder meer de voorlopige hechtenis van de verdachten die in de cel zitten, wordt getoetst.
Meer uit Binnenland
OUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.
1 uur geledenOUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenVENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden vrijdag geen treinen als gevolg van werkzaamheden na de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray. Arriva zet bussen in, meldt de vervoerder.
1 uur geledenOUDDORP (ANP) - Voor de bestrijding van de natuurbrand in de duinen bij Ouddorp wordt donderdagavond een helikopter van Defensie ingezet, meldt de veiligheidsregio. De bijstand is aangevraagd omdat de harde wind het bestrijden van het vuur vanaf de grond bemoeilijkt. Vanaf naar verwachting 19.30 uur is de helikopter ter plaatse. Mogelijk gaat het om twee blushelikopters. De veiligheidsregio kon dit nog niet bevestigen.
2 uur geledenOUDDORP (ANP) - De natuurbrand die donderdagmiddag in het duingebied langs het Oosterduinpad bij het Zuid-Hollandse Ouddorp woedt, breidt zich uit. Voor het incident is opgeschaald van Grip 1 naar Grip 2. Dat betekent onder meer dat een Regionaal Operationeel Team de coördinatie van de brandbestrijding en informatievoorziening op zich neemt. De brandweer krijgt ook hulp van korpsen uit de regio.
2 uur geledenBLARICUM (ANP) - Zangeres Jerney Kaagman is op 79-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie donderdag bekendgemaakt. Kaagman overleed op 31 juli na een lang ziekbed. Van de zangeres was al bekend dat ze jarenlang leed aan de ziekte van Parkinson.
2 uur geleden