Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marengo-rechters: geen extra oordeel betrouwbaarheid kroongetuige

Marengo-rechters: geen extra oordeel betrouwbaarheid kroongetuige

SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam ziet geen reden om de Hoge Raad naar een oordeel te vragen over het gebruik van verklaringen van kroongetuigen. In het hoger beroep van het omvangrijke liquidatieproces Marengo hadden meerdere advocaten daar wel om gevraagd. Zij willen een algemeen oordeel over de inzet van - en mogelijk financiële vergoeding voor - kroongetuigen in een strafzaak. Het hof heeft die verzoeken afgewezen. "Geen noodzaak", aldus de voorzitter donderdag.

De verdenkingen tegen de verdachten in Marengo steunen zwaar op de belastende verklaringen van kroongetuige Nabil B. Meerdere advocaten wilden daarom onder meer weten of B. - naast strafkorting - iets had gekregen voor zijn verklaringen. De rechtbank had dezelfde verzoeken eerder ook al afgewezen.

Het hoger beroep in Marengo is momenteel nog in de inleidende fase. Nieuwe voorbereidende zittingen zijn in december gepland. Wanneer de zaak inhoudelijk behandeld kan worden, is nog onduidelijk. Dat hoofdverdachte Ridouan Taghi momenteel zonder advocaat zit, kan mogelijk voor vertraging zorgen. De voorzitter gaf aan dat hij verwacht dat er "binnen afzienbare tijd" een oplossing voor deze kwestie is. Afgelopen juli legde de advocaat van Taghi de verdediging neer, waardoor hij opnieuw zonder rechtsbijstand kwam te zitten. Vorig jaar zat hij ook al een tijd zonder advocaat, na de arrestatie van zijn toenmalige advocaat Inez Weski in april 2023.

Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. De rechtbank legde Taghi en twee medeverdachten een levenslange gevangenisstraf op.

Meer uit Binnenland

Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

1 uur geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

3 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

4 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

4 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

4 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

4 uur geleden