Marengo-rechters: geen extra oordeel betrouwbaarheid kroongetuige
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam ziet geen reden om de Hoge Raad naar een oordeel te vragen over het gebruik van verklaringen van kroongetuigen. In het hoger beroep van het omvangrijke liquidatieproces Marengo hadden meerdere advocaten daar wel om gevraagd. Zij willen een algemeen oordeel over de inzet van - en mogelijk financiële vergoeding voor - kroongetuigen in een strafzaak. Het hof heeft die verzoeken afgewezen. "Geen noodzaak", aldus de voorzitter donderdag.
De verdenkingen tegen de verdachten in Marengo steunen zwaar op de belastende verklaringen van kroongetuige Nabil B. Meerdere advocaten wilden daarom onder meer weten of B. - naast strafkorting - iets had gekregen voor zijn verklaringen. De rechtbank had dezelfde verzoeken eerder ook al afgewezen.
Het hoger beroep in Marengo is momenteel nog in de inleidende fase. Nieuwe voorbereidende zittingen zijn in december gepland. Wanneer de zaak inhoudelijk behandeld kan worden, is nog onduidelijk. Dat hoofdverdachte Ridouan Taghi momenteel zonder advocaat zit, kan mogelijk voor vertraging zorgen. De voorzitter gaf aan dat hij verwacht dat er "binnen afzienbare tijd" een oplossing voor deze kwestie is. Afgelopen juli legde de advocaat van Taghi de verdediging neer, waardoor hij opnieuw zonder rechtsbijstand kwam te zitten. Vorig jaar zat hij ook al een tijd zonder advocaat, na de arrestatie van zijn toenmalige advocaat Inez Weski in april 2023.
Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. De rechtbank legde Taghi en twee medeverdachten een levenslange gevangenisstraf op.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
13 uur geleden