Marengo hervat, nog geen advocaat voor hoofdverdachte Taghi
SCHIPHOL (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo gaat vanaf maandag verder met opnieuw een reeks voorbereidende zittingen. De tot levenslang veroordeelde hoofdverdachte Ridouan Taghi zit voor zover bekend nog altijd zonder advocaten nadat zijn vorige advocaat de verdediging had neergelegd half juli. Die situatie zal door het gerechtshof besproken worden, maar Taghi heeft al laten weten dat hij niet aanwezig is in de beveiligde rechtbank op Schiphol.
In het hoger beroep van Marengo staan veertien verdachten terecht. De zaak zit nog in de inleidende fase, de komende twee weken wordt de voortgang besproken. Ook in december staan er zittingen gepland. Het is nog onduidelijk wanneer het Amsterdamse gerechtshof de zaak inhoudelijk gaat behandelen.
Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. Naast Taghi zijn nog twee verdachten veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het gaat om Mario R. en Saïd R. Recent werd bekend dat Taghi en Saïd R. ruim anderhalve maand naast elkaar hebben gezeten in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en dat ze daar contact hebben gehad.
Taghi zat sinds zijn uitlevering vanuit Dubai eind 2019, in nagenoeg volledige afzondering. Hij werd verplaatst na de uitlevering vanuit Dubai van zijn zoon Faissal, die nu op de eenpersoonsafdeling zit waar zijn vader eerst zat. Nadat het nieuws naar buiten kwam dat Ridouan Taghi contact had gehad met medeverdachte R., zit ook hij weer alleen op een afdeling.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.
7 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
10 uur geleden