Marengo hervat, nog geen advocaat voor hoofdverdachte Taghi
SCHIPHOL (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo gaat vanaf maandag verder met opnieuw een reeks voorbereidende zittingen. De tot levenslang veroordeelde hoofdverdachte Ridouan Taghi zit voor zover bekend nog altijd zonder advocaten nadat zijn vorige advocaat de verdediging had neergelegd half juli. Die situatie zal door het gerechtshof besproken worden, maar Taghi heeft al laten weten dat hij niet aanwezig is in de beveiligde rechtbank op Schiphol.
In het hoger beroep van Marengo staan veertien verdachten terecht. De zaak zit nog in de inleidende fase, de komende twee weken wordt de voortgang besproken. Ook in december staan er zittingen gepland. Het is nog onduidelijk wanneer het Amsterdamse gerechtshof de zaak inhoudelijk gaat behandelen.
Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. Naast Taghi zijn nog twee verdachten veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het gaat om Mario R. en Saïd R. Recent werd bekend dat Taghi en Saïd R. ruim anderhalve maand naast elkaar hebben gezeten in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en dat ze daar contact hebben gehad.
Taghi zat sinds zijn uitlevering vanuit Dubai eind 2019, in nagenoeg volledige afzondering. Hij werd verplaatst na de uitlevering vanuit Dubai van zijn zoon Faissal, die nu op de eenpersoonsafdeling zit waar zijn vader eerst zat. Nadat het nieuws naar buiten kwam dat Ridouan Taghi contact had gehad met medeverdachte R., zit ook hij weer alleen op een afdeling.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het aantal verkeersovertredingen is in de eerste vier maanden van dit jaar met 13 procent toegenomen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In totaal werden van januari tot en met april dit jaar bijna 2,6 miljoen overtredingen geconstateerd, tegen een kleine 2,3 miljoen in die periode in 2025.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag hebben 62 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond overnacht. Dat zijn er drie minder dan een nacht eerder. De gemeente Borger-Odoorn heeft de sporthal van maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel terechtkunnen.
2 uur geleden