Marengo hervat, nog geen advocaat voor hoofdverdachte Taghi
SCHIPHOL (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo gaat vanaf maandag verder met opnieuw een reeks voorbereidende zittingen. De tot levenslang veroordeelde hoofdverdachte Ridouan Taghi zit voor zover bekend nog altijd zonder advocaten nadat zijn vorige advocaat de verdediging had neergelegd half juli. Die situatie zal door het gerechtshof besproken worden, maar Taghi heeft al laten weten dat hij niet aanwezig is in de beveiligde rechtbank op Schiphol.
In het hoger beroep van Marengo staan veertien verdachten terecht. De zaak zit nog in de inleidende fase, de komende twee weken wordt de voortgang besproken. Ook in december staan er zittingen gepland. Het is nog onduidelijk wanneer het Amsterdamse gerechtshof de zaak inhoudelijk gaat behandelen.
Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. Naast Taghi zijn nog twee verdachten veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het gaat om Mario R. en Saïd R. Recent werd bekend dat Taghi en Saïd R. ruim anderhalve maand naast elkaar hebben gezeten in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en dat ze daar contact hebben gehad.
Taghi zat sinds zijn uitlevering vanuit Dubai eind 2019, in nagenoeg volledige afzondering. Hij werd verplaatst na de uitlevering vanuit Dubai van zijn zoon Faissal, die nu op de eenpersoonsafdeling zit waar zijn vader eerst zat. Nadat het nieuws naar buiten kwam dat Ridouan Taghi contact had gehad met medeverdachte R., zit ook hij weer alleen op een afdeling.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
49 minuten geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geleden