Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marengo hervat, nog geen advocaat voor hoofdverdachte Taghi

Marengo hervat, nog geen advocaat voor hoofdverdachte Taghi

SCHIPHOL (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo gaat vanaf maandag verder met opnieuw een reeks voorbereidende zittingen. De tot levenslang veroordeelde hoofdverdachte Ridouan Taghi zit voor zover bekend nog altijd zonder advocaten nadat zijn vorige advocaat de verdediging had neergelegd half juli. Die situatie zal door het gerechtshof besproken worden, maar Taghi heeft al laten weten dat hij niet aanwezig is in de beveiligde rechtbank op Schiphol.

In het hoger beroep van Marengo staan veertien verdachten terecht. De zaak zit nog in de inleidende fase, de komende twee weken wordt de voortgang besproken. Ook in december staan er zittingen gepland. Het is nog onduidelijk wanneer het Amsterdamse gerechtshof de zaak inhoudelijk gaat behandelen.

Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. Naast Taghi zijn nog twee verdachten veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het gaat om Mario R. en Saïd R. Recent werd bekend dat Taghi en Saïd R. ruim anderhalve maand naast elkaar hebben gezeten in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en dat ze daar contact hebben gehad.

Taghi zat sinds zijn uitlevering vanuit Dubai eind 2019, in nagenoeg volledige afzondering. Hij werd verplaatst na de uitlevering vanuit Dubai van zijn zoon Faissal, die nu op de eenpersoonsafdeling zit waar zijn vader eerst zat. Nadat het nieuws naar buiten kwam dat Ridouan Taghi contact had gehad met medeverdachte R., zit ook hij weer alleen op een afdeling.

Meer uit Binnenland

Zeer grote natuurbrand aan Venneweg in Kessel

KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.

47 minuten geleden
Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.

3 uur geleden
Nog sterke rooklucht in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.

4 uur geleden
Burgemeesters prijzen inzet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.

5 uur geleden
Nog onduidelijk of er ontploffingen waren bij oefeningen 't Harde

'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.

5 uur geleden
Brandweer verwacht dat brand bij 't Harde niet verder uitbreidt

'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.

6 uur geleden
Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

7 uur geleden