Marengo hervat, nog geen advocaat voor hoofdverdachte Taghi
SCHIPHOL (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo gaat vanaf maandag verder met opnieuw een reeks voorbereidende zittingen. De tot levenslang veroordeelde hoofdverdachte Ridouan Taghi zit voor zover bekend nog altijd zonder advocaten nadat zijn vorige advocaat de verdediging had neergelegd half juli. Die situatie zal door het gerechtshof besproken worden, maar Taghi heeft al laten weten dat hij niet aanwezig is in de beveiligde rechtbank op Schiphol.
In het hoger beroep van Marengo staan veertien verdachten terecht. De zaak zit nog in de inleidende fase, de komende twee weken wordt de voortgang besproken. Ook in december staan er zittingen gepland. Het is nog onduidelijk wanneer het Amsterdamse gerechtshof de zaak inhoudelijk gaat behandelen.
Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. Naast Taghi zijn nog twee verdachten veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het gaat om Mario R. en Saïd R. Recent werd bekend dat Taghi en Saïd R. ruim anderhalve maand naast elkaar hebben gezeten in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en dat ze daar contact hebben gehad.
Taghi zat sinds zijn uitlevering vanuit Dubai eind 2019, in nagenoeg volledige afzondering. Hij werd verplaatst na de uitlevering vanuit Dubai van zijn zoon Faissal, die nu op de eenpersoonsafdeling zit waar zijn vader eerst zat. Nadat het nieuws naar buiten kwam dat Ridouan Taghi contact had gehad met medeverdachte R., zit ook hij weer alleen op een afdeling.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
12 uur geleden