Marel verwerpt overnamevoorstel van John Bean Technologies
AMSTERDAM (ANP) - De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van zijn Amerikaanse branchegenoot John Bean Technologies (JBT) verworpen. Volgens het bestuur van het in Amsterdam genoteerde bedrijf, dat ook in Nederland veel activiteiten heeft, is het voorstel van JBT niet in het beste belang van de aandeelhouders.
Marel maakte vrijdag bekend een ongevraagd en niet-bindend overnamevoorstel van JBT te hebben ontvangen. Het in Chicago gevestigde bedrijf had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel. Marel gaf destijds al aan dat het niet zeker is dat het voorstel tot een daadwerkelijke overname zou leiden. Sinds de aankondiging van het overnamevoorstel is het aandeel Marel met ongeveer een kwart gestegen op de Amsterdamse beurs.
Het bestuur van Marel zegt het voorstel van JBT zorgvuldig te hebben bestudeerd, maar stelt unaniem vast dat de waardering van het bedrijf onder het voorstel te laag is. Het bedrijf herhaalde wel voordelen te zien in een verdere samenvoeging van bedrijven in de sector. Het bestuur geeft dan ook aan alle voorstellen te zullen beoordelen die de waarde van Marel volledig weerspiegelen.
Het aandeel Marel noteerde dinsdagochtend op de Amsterdamse beurs 2,5 procent lager op 2,77 euro. Daarmee is het bedrijf nog altijd 22,5 procent meer waard ten opzichte van de slotkoers van afgelopen donderdag, ofwel de dag voor de aankondiging van het overnamevoorstel van JBT.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
8 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is in september gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van voorlopige cijfers. In augustus lag de inflatie in de grootste economie van Europa nog op 2,9 procent.
12 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.
3 uur geleden