Marel verwerpt overnamevoorstel van John Bean Technologies
AMSTERDAM (ANP) - De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van zijn Amerikaanse branchegenoot John Bean Technologies (JBT) verworpen. Volgens het bestuur van het in Amsterdam genoteerde bedrijf, dat ook in Nederland veel activiteiten heeft, is het voorstel van JBT niet in het beste belang van de aandeelhouders.
Marel maakte vrijdag bekend een ongevraagd en niet-bindend overnamevoorstel van JBT te hebben ontvangen. Het in Chicago gevestigde bedrijf had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel. Marel gaf destijds al aan dat het niet zeker is dat het voorstel tot een daadwerkelijke overname zou leiden. Sinds de aankondiging van het overnamevoorstel is het aandeel Marel met ongeveer een kwart gestegen op de Amsterdamse beurs.
Het bestuur van Marel zegt het voorstel van JBT zorgvuldig te hebben bestudeerd, maar stelt unaniem vast dat de waardering van het bedrijf onder het voorstel te laag is. Het bedrijf herhaalde wel voordelen te zien in een verdere samenvoeging van bedrijven in de sector. Het bestuur geeft dan ook aan alle voorstellen te zullen beoordelen die de waarde van Marel volledig weerspiegelen.
Het aandeel Marel noteerde dinsdagochtend op de Amsterdamse beurs 2,5 procent lager op 2,77 euro. Daarmee is het bedrijf nog altijd 22,5 procent meer waard ten opzichte van de slotkoers van afgelopen donderdag, ofwel de dag voor de aankondiging van het overnamevoorstel van JBT.
Meer uit Financieel
LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.
43 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.
45 minuten geledenCATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
4 uur geleden