Marel verwerpt overnamevoorstel van John Bean Technologies
AMSTERDAM (ANP) - De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van zijn Amerikaanse branchegenoot John Bean Technologies (JBT) verworpen. Volgens het bestuur van het in Amsterdam genoteerde bedrijf, dat ook in Nederland veel activiteiten heeft, is het voorstel van JBT niet in het beste belang van de aandeelhouders.
Marel maakte vrijdag bekend een ongevraagd en niet-bindend overnamevoorstel van JBT te hebben ontvangen. Het in Chicago gevestigde bedrijf had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel. Marel gaf destijds al aan dat het niet zeker is dat het voorstel tot een daadwerkelijke overname zou leiden. Sinds de aankondiging van het overnamevoorstel is het aandeel Marel met ongeveer een kwart gestegen op de Amsterdamse beurs.
Het bestuur van Marel zegt het voorstel van JBT zorgvuldig te hebben bestudeerd, maar stelt unaniem vast dat de waardering van het bedrijf onder het voorstel te laag is. Het bedrijf herhaalde wel voordelen te zien in een verdere samenvoeging van bedrijven in de sector. Het bestuur geeft dan ook aan alle voorstellen te zullen beoordelen die de waarde van Marel volledig weerspiegelen.
Het aandeel Marel noteerde dinsdagochtend op de Amsterdamse beurs 2,5 procent lager op 2,77 euro. Daarmee is het bedrijf nog altijd 22,5 procent meer waard ten opzichte van de slotkoers van afgelopen donderdag, ofwel de dag voor de aankondiging van het overnamevoorstel van JBT.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
1 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
5 uur geleden