Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marel stijgt op positief Damrak na hoger overnamebod

Marel stijgt op positief Damrak na hoger overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Marel behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De IJslandse slachtmachinemaker is na een nieuw overnamebod door John Bean Technologies (JBT) wel bereid om verder in gesprek te gaan met zijn Amerikaanse branchegenoot. JBT heeft nu zo'n 3,5 miljard euro over voor Marel, dat ook grote vestigingen in Nederland heeft. Het aandeel werd 5,5 procent hoger gezet.

De stemming op de Europese beurzen was opnieuw positief, na de stevige koerswinsten een dag eerder. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 783,19 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 883,60 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,8 procent. Donderdag gingen de Europese beursgraadmeters al tot 1,1 procent omhoog.

Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 3 procent. Betaalbedrijf Adyen voerde de schaarse dalers aan met een min van 0,7 procent.

TSMC

Ook de chipbedrijven bleven in de belangstelling staan na de forse koerswinsten een dag eerder. Besi en ASML wonnen tot 1,2 procent. ASMI (min 0,4 procent) deed wel een stapje terug. Donderdag stegen de Nederlandse chipbedrijven nog tot 7,7 procent dankzij beter dan verwachte resultaten en vooruitzichten van de Taiwanese chipproducent TSMC. Dat bedrijf profiteerde van de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

TSMC zette vrijdag de opmars voort op de beurs in Taipei en steeg 6,5 procent. In New York, waar het bedrijf ook een beursnotering heeft, sloot het aandeel donderdag al bijna 10 procent hoger.

Overnamenieuws

Verder was er in Amsterdam overnamenieuws rond Hydratec. Ten Cate Investeringsmaatschappij wil de leverancier van industriƫle systemen en kunststof onderdelen volledig overnemen voor 142,50 euro per aandeel. Het bod ligt dik 52 procent boven de slotkoers van Hydratec van donderdag. Het investeringsbedrijf van de familie Ten Cate heeft al een belang van zo'n 69 procent in Hydratec, dat na de overname van de Amsterdamse beurs zal verdwijnen. Van Hydratec was nog geen openingskoers bekend.

In de MidKap stond Corbion (min 6,8 procent) onderaan na een adviesverlaging. Het speciaalchemiebedrijf werd door de kenners van ING op de verkooplijst gezet. Fitnessketen Basic-Fit ging op kop met een plus van 3,5 procent.

De euro was 1,0872 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder en kostte 74,19 dollar per vat. Een vat Brentolie klom 0,1 procent in prijs tot 79,14 dollar.

Meer uit Financieel

Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

16 minuten geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.

24 minuten geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

27 minuten geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

28 minuten geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

1 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

2 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

3 uur geleden