Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marechaussee op Schiphol drukker met overlast en controles

Marechaussee op Schiphol drukker met overlast en controles

SCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft het na de coronapandemie weer drukker gekregen op Schiphol. De dienst zag de afhandeling van het aantal reizigers dat de reisdocumenten niet op orde had stijgen net als het aantal overlastmeldingen op de luchthaven.

De overlast door passagiers aan boord van een vliegtuig steeg afgelopen jaar van 146 in 2021 naar 173. Dat leidde tot 34 aanhoudingen. Die overlast bestond onder meer uit roken, dronkenschap en conflicten over het dragen van mondkapjes.

Op de luchthaven was meer overlast door drank- en drugsgebruikers en mensen met verward gedrag. Daarnaast werden meer diefstallen gepleegd in supermarkten of winkels op de luchthaven. Ook kreeg de marechaussee meer meldingen van onbeheerde bagage en mensen die onwel werden.

Meer dan 300 reizigers geweigerd

De toename van de drukte bij controles betrof onder meer alleenstaande ouders die reizen met een kind zonder de juiste papieren, reizigers met een verlopen paspoort of mensen die niet de goede papieren hebben om het Schengengebied in te reizen. Dat leidde ertoe dat in 2022 meer dan 3000 reizigers geweigerd werden en 8200 noodpaspoorten werden afgegeven."Die afhandelingen vergen heel veel tijd", aldus een woordvoerder. En dat kan op piekmomenten zorgen voor wachttijden.

De marechaussee is op Schiphol naast de grensbewaking ook verantwoordelijk voor politietaken.

Meer uit Binnenland

Drie woningen Spijkenisse tijdelijk ontruimd na vondst explosief

SPIJKENISSE (ANP) - Drie woningen in Spijkenisse zijn in de nacht van zaterdag op zondag tijdelijk ontruimd door de politie, nadat agenten bij een controle van een scooter op de Citroengaard onder de buddyseat een zelfgemaakt explosief hadden aangetroffen.

36 minuten geleden
Dode door verkeersongeluk in Oss

OSS (ANP) - Door een verkeersongeluk in het Noord-Brabantse Oss is zaterdagavond rond 23.00 uur een persoon om het leven gekomen. Bij het ongeval op de Joannes Zwijsenlaan waren een auto en een fatbike betrokken, meldt de politie.

3 uur geleden
KPN kampt met storing op mobiele netwerk

DEN HAAG (ANP) - KPN kampte zaterdagavond enkele uren met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldde de telefoonprovider rond 20.20 uur op X. Ruim twee uur later berichtte het bedrijf op hetzelfde platform dat de storing was verholpen.

3 uur geleden
KPN kampt met storing op mobiele netwerk

DEN HAAG (ANP) - KPN kampt zaterdagavond met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldt de telefoonprovider.

6 uur geleden
Drie gewonden in Zoetermeer door ontploffing, een aanhouding

ZOETERMEER (ANP) - In Zoetermeer zijn zaterdag drie mensen gewond geraakt door een explosief dat afging. Een van hen is overgebracht naar het ziekenhuis. De politie heeft een verdachte aangehouden.

8 uur geleden
Politie onderzoekt ongeregeldheden in stadion Telstar

VELSEN (ANP) - De politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie een onderzoek gestart naar de ernstige ongeregeldheden in het stadion van Telstar, na de wedstrijd tegen FC Den Bosch. Na afloop van de door Telstar gewonnen wedstrijd kwam het vrijdagavond op het veld tot vechtpartijen tussen fans van de clubs.

8 uur geleden
Vrouw gewond na schietincident in woning Amsterdam-Zuidoost

AMSTERDAM (ANP) - Bij een schietincident in een woning aan de Nieuwlandhof in Amsterdam-Zuidoost is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Een politiewoordvoerster zegt dat de vrouw met een schotwond is gevonden in de portiek van de woning. Ze zou zijn beschoten in de woning.

9 uur geleden