Marechaussee op Schiphol drukker met overlast en controles
SCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft het na de coronapandemie weer drukker gekregen op Schiphol. De dienst zag de afhandeling van het aantal reizigers dat de reisdocumenten niet op orde had stijgen net als het aantal overlastmeldingen op de luchthaven.
De overlast door passagiers aan boord van een vliegtuig steeg afgelopen jaar van 146 in 2021 naar 173. Dat leidde tot 34 aanhoudingen. Die overlast bestond onder meer uit roken, dronkenschap en conflicten over het dragen van mondkapjes.
Op de luchthaven was meer overlast door drank- en drugsgebruikers en mensen met verward gedrag. Daarnaast werden meer diefstallen gepleegd in supermarkten of winkels op de luchthaven. Ook kreeg de marechaussee meer meldingen van onbeheerde bagage en mensen die onwel werden.
Meer dan 300 reizigers geweigerd
De toename van de drukte bij controles betrof onder meer alleenstaande ouders die reizen met een kind zonder de juiste papieren, reizigers met een verlopen paspoort of mensen die niet de goede papieren hebben om het Schengengebied in te reizen. Dat leidde ertoe dat in 2022 meer dan 3000 reizigers geweigerd werden en 8200 noodpaspoorten werden afgegeven."Die afhandelingen vergen heel veel tijd", aldus een woordvoerder. En dat kan op piekmomenten zorgen voor wachttijden.
De marechaussee is op Schiphol naast de grensbewaking ook verantwoordelijk voor politietaken.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
13 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
13 uur geleden