Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marechaussee onderschept meer valse documenten

Marechaussee onderschept meer valse documenten

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorig jaar aan de Nederlandse grenzen 1710 identiteits-, reis- en verblijfsdocumenten onderschept waarmee werd gefraudeerd. Dat is het hoogste aantal in vijf jaar, meldt de organisatie.

Identiteitsfraude wil bijvoorbeeld zeggen dat iemand uit het ene land een paspoort gebruikt van iemand uit een ander land. Of iemand toont naast zijn of haar eigen paspoort een vervalste verblijfsvergunning om het land binnen te komen. De marechaussee onderschepte vooral paspoorten waarmee werd gefraudeerd, maar registreerde ook een toename van fraude met verblijfsdocumenten.

De grootste groep mensen die identiteitsfraude pleegde aan de grens bestond uit Syriërs, gevolgd door mensen uit Turkije, India, Iran en Irak. De meeste fraude werd ontdekt op Nederlandse vliegvelden, met name Schiphol. De fraude werd het vaakst gepleegd met Griekse documenten, gevolgd door documenten uit Italië, India, Frankrijk en Bulgarije.

De toename van het aantal fraudezaken is "moeilijk te verklaren", zegt een woordvoerder van de marechaussee. "Enerzijds kan het zijn dat de opsporing beter is geworden, maar het hangt ook samen met de migratie- en vluchtelingenstromen." Als er meer mensen naar Nederland reizen, neemt ook het aantal frauduleuze documenten toe, legt hij uit. "Het blijft enorm lucratief voor mensensmokkelaars. Migranten betalen soms duizenden euro's voor zo'n document."

Meer uit Binnenland

ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

3 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

3 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

4 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

5 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

6 uur geleden
Dijkgraven willen meer investeringen in beschikbaarheid zoetwater

ROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."

7 uur geleden
Per direct landelijke ophok- en afschermplicht vanwege vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten per direct hun kippen binnenhouden om de verspreiding van vogelgriep zoveel mogelijk te beperken. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft vanwege drie uitbraken in korte tijd per direct een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld. Hobbyhouders moeten hun kippen of andere vogels zoveel mogelijk beschermen tegen besmetting.

7 uur geleden