Marechaussee onderschept meer valse documenten
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorig jaar aan de Nederlandse grenzen 1710 identiteits-, reis- en verblijfsdocumenten onderschept waarmee werd gefraudeerd. Dat is het hoogste aantal in vijf jaar, meldt de organisatie.
Identiteitsfraude wil bijvoorbeeld zeggen dat iemand uit het ene land een paspoort gebruikt van iemand uit een ander land. Of iemand toont naast zijn of haar eigen paspoort een vervalste verblijfsvergunning om het land binnen te komen. De marechaussee onderschepte vooral paspoorten waarmee werd gefraudeerd, maar registreerde ook een toename van fraude met verblijfsdocumenten.
De grootste groep mensen die identiteitsfraude pleegde aan de grens bestond uit Syriërs, gevolgd door mensen uit Turkije, India, Iran en Irak. De meeste fraude werd ontdekt op Nederlandse vliegvelden, met name Schiphol. De fraude werd het vaakst gepleegd met Griekse documenten, gevolgd door documenten uit Italië, India, Frankrijk en Bulgarije.
De toename van het aantal fraudezaken is "moeilijk te verklaren", zegt een woordvoerder van de marechaussee. "Enerzijds kan het zijn dat de opsporing beter is geworden, maar het hangt ook samen met de migratie- en vluchtelingenstromen." Als er meer mensen naar Nederland reizen, neemt ook het aantal frauduleuze documenten toe, legt hij uit. "Het blijft enorm lucratief voor mensensmokkelaars. Migranten betalen soms duizenden euro's voor zo'n document."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft de aangekondigde snelwegblokkade van Extinction Rebellion (XR) komende zaterdag verboden. De actiegroep wil opnieuw demonstreren op de Ring A12 bij Utrecht, maar de gemeente staat dat niet toe. "Het betreden en blokkeren van een snelweg is verboden en strafbaar", staat op de website.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De daders van de grootschalige spoorsabotages van dinsdag hadden duidelijk kennis over spoorsystemen en waren bovenal uit op overlast, denkt directeur Jorn Pruntel van spooraannemer ASSET Rail. "Het was zeer vakkundig uitgevoerd. Hiervoor moet je veel kennis hebben van het vakgebied, anders kun je dit niet", schat hij in.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag twee personen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld. Een politieagent raakte daarbij lichtgewond. De Mobiele Eenheid zette kort een waterwerper en pepperspray in.
6 uur geleden