Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marechaussee maakt cijfers grenscontroles toch niet bekend

Marechaussee maakt cijfers grenscontroles toch niet bekend

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee maakt toch niet bekend hoeveel illegale migranten er tot dusver zijn ontdekt bij de grenscontroles die op 9 december begonnen, meldt een woordvoerder. De marechaussee gaf eerder deze week aan dit wel te zullen doen, maar volgt nu toch de lijn van asielminister Marjolein Faber. Zij stelde donderdag voor om in maart de resultaten van de grenscontroles te delen.

Oppositiepartijen in de Tweede Kamer wilden graag in januari de eerste cijfers zien, maar volgens Faber is dat te vroeg om conclusies te trekken. De regionale zender Oost meldde dinsdag dat nog geen tien vreemdelingen in het hele land zijn ontdekt bij de grenscontroles.

De grenscontroles houden in dat de marechaussee het komende halfjaar extra controleert op de meer dan 840 grensovergangen. Als een illegale migrant wordt gesignaleerd zijn er verschillende mogelijkheden. Zo kan een vreemdeling asiel aanvragen. Als blijkt dat diegene dat al eerder in een andere lidstaat heeft gedaan, dan wordt de vreemdeling overgedragen aan dat land. Ook zijn er vreemdelingen die geen asielaanvraag willen doen en er ook niet elders een hebben lopen. Die mensen worden geweigerd en overgedragen aan Duitsland of België.

Faber wil op die manier illegale migratie en mensensmokkel tegengaan. Maar of de maatregel het gewenste effect van de minister heeft, blijft de komende tijd dus nog onduidelijk.

Meer uit Binnenland

Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

2 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

5 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

6 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

6 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

8 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

8 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

10 uur geleden