Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marechaussee maakt cijfers grenscontroles toch niet bekend

Marechaussee maakt cijfers grenscontroles toch niet bekend

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee maakt toch niet bekend hoeveel illegale migranten er tot dusver zijn ontdekt bij de grenscontroles die op 9 december begonnen, meldt een woordvoerder. De marechaussee gaf eerder deze week aan dit wel te zullen doen, maar volgt nu toch de lijn van asielminister Marjolein Faber. Zij stelde donderdag voor om in maart de resultaten van de grenscontroles te delen.

Oppositiepartijen in de Tweede Kamer wilden graag in januari de eerste cijfers zien, maar volgens Faber is dat te vroeg om conclusies te trekken. De regionale zender Oost meldde dinsdag dat nog geen tien vreemdelingen in het hele land zijn ontdekt bij de grenscontroles.

De grenscontroles houden in dat de marechaussee het komende halfjaar extra controleert op de meer dan 840 grensovergangen. Als een illegale migrant wordt gesignaleerd zijn er verschillende mogelijkheden. Zo kan een vreemdeling asiel aanvragen. Als blijkt dat diegene dat al eerder in een andere lidstaat heeft gedaan, dan wordt de vreemdeling overgedragen aan dat land. Ook zijn er vreemdelingen die geen asielaanvraag willen doen en er ook niet elders een hebben lopen. Die mensen worden geweigerd en overgedragen aan Duitsland of België.

Faber wil op die manier illegale migratie en mensensmokkel tegengaan. Maar of de maatregel het gewenste effect van de minister heeft, blijft de komende tijd dus nog onduidelijk.

Meer uit Binnenland

Aidsfonds wil dat overheid meer geld steekt in preventie van hiv

AMSTERDAM (ANP) - De overheid moet meer geld steken in manieren om te voorkomen dat mensen hiv oplopen, het virus dat aids kan veroorzaken. Dat zegt Aidsfonds - Soa Aids Nederland.

1 uur geleden
Inspectie: veel scholieren vinden schrijven simpele tekst lastig

DEN HAAG (ANP) - Veel kinderen op de middelbare school hebben moeite om simpele Nederlandse teksten te schrijven. Ze halen het basisniveau niet, constateert de Inspectie van het Onderwijs donderdag in een onderzoek naar schrijfvaardigheid.

1 uur geleden
Media willen aandacht voor gevaar van dominante rol techbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De landelijke en regionale media willen dat het volgende kabinet iets doet aan de dominante positie van grote Amerikaanse en Chinese techbedrijven. Die gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te delen. "Dit vormt een ernstige bedreiging voor de democratische weerbaarheid, maar ook voor de strategische autonomie en daarmee de veiligheid van Nederland", zeggen de media-organisaties donderdag in een gezamenlijke brief aan informateur Sybrand Buma.

1 uur geleden
Jongeren sturen 1 tot 3 keer per maand een Tikkie naar ouders

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren tussen de 10 en 16 jaar sturen gemiddeld een tot drie keer per maand een Tikkie naar hun ouders. Uit onderzoek van BUUT, een digitale bank voor jongeren, blijkt dat 54 procent van de ouders regelmatig extra geld overmaakt via een betaalverzoek. Vaak doen ouders dit zonder daar vragen over te stellen.

3 uur geleden
Maastricht grootste stijger op lijst van beste steden om te wonen

MAASTRICHT (ANP) - Het is aantrekkelijker geworden om in Maastricht te wonen. Dat meldt Atlas voor Gemeenten, een bedrijf dat jaarlijks een "woonaantrekkelijkheidsindex" opstelt voor de 50 grootste gemeenten.

4 uur geleden
Gemeenteraad Moerdijk stemt in met verdwijnen dorp om Powerport

MOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant verdwijnt. Daarmee heeft de gemeenteraad woensdagavond ingestemd. Het plan kreeg 19 stemmen voor en 3 stemmen tegen. Ook een motie over een verbeterde compensatieregeling voor huisverkoop werd aangenomen.

9 uur geleden
Voetballers krijgen warm welkom bij aankomst op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Enkele honderden Curaçaoënaars zijn woensdagmiddag (lokale tijd) naar luchthaven Hato gegaan om de nationale voetbalselectie te verwelkomen die vanuit Jamaica was aangekomen. Het gaat om fanatieke supporters, vrienden en familie van de spelers. Hierdoor was het erg druk op de luchthaven.

10 uur geleden