Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marechaussee maakt cijfers grenscontroles toch niet bekend

Marechaussee maakt cijfers grenscontroles toch niet bekend

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee maakt toch niet bekend hoeveel illegale migranten er tot dusver zijn ontdekt bij de grenscontroles die op 9 december begonnen, meldt een woordvoerder. De marechaussee gaf eerder deze week aan dit wel te zullen doen, maar volgt nu toch de lijn van asielminister Marjolein Faber. Zij stelde donderdag voor om in maart de resultaten van de grenscontroles te delen.

Oppositiepartijen in de Tweede Kamer wilden graag in januari de eerste cijfers zien, maar volgens Faber is dat te vroeg om conclusies te trekken. De regionale zender Oost meldde dinsdag dat nog geen tien vreemdelingen in het hele land zijn ontdekt bij de grenscontroles.

De grenscontroles houden in dat de marechaussee het komende halfjaar extra controleert op de meer dan 840 grensovergangen. Als een illegale migrant wordt gesignaleerd zijn er verschillende mogelijkheden. Zo kan een vreemdeling asiel aanvragen. Als blijkt dat diegene dat al eerder in een andere lidstaat heeft gedaan, dan wordt de vreemdeling overgedragen aan dat land. Ook zijn er vreemdelingen die geen asielaanvraag willen doen en er ook niet elders een hebben lopen. Die mensen worden geweigerd en overgedragen aan Duitsland of België.

Faber wil op die manier illegale migratie en mensensmokkel tegengaan. Maar of de maatregel het gewenste effect van de minister heeft, blijft de komende tijd dus nog onduidelijk.

Meer uit Binnenland

Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

37 minuten geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

5 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

5 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

7 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

7 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

8 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

9 uur geleden