Marechaussee intensiveert grenscontroles met Duitsland
DEN HAAG (ANP) - De marechaussee intensiveert de controles aan de grens met Duitsland omdat het grensverkeer met het buurland de afgelopen week met 10 procent is toegenomen. Een woordvoerder van de marechaussee zegt dat voor het reguliere werk, het zogenoemde mobiele toezicht veiligheid, meer capaciteit wordt ingezet.
Over het aantal extra mensen dat wordt vrijgemaakt, kan hij niets zeggen. De marechaussee blijft mensen ontmoedigen die de grens over willen, maar daarvoor geen dringende reden hebben. "Transportbedrijven met leveranties voor supermarkten mogen bijvoorbeeld wel passeren, maar voor onder meer dagjesmensen is het niet de bedoeling dat ze de grens overgaan", aldus de woordvoerder.
Hij zegt dat er over de situatie aan de grens goed contact is met de Bundespolizei in Duitsland. Als het tijdens Pasen nodig blijkt extra maatregelen te nemen, gebeurt dat in nauwe samenwerking.
Meer uit Binnenland
BERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.
28 minuten geledenSUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
14 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
15 uur geleden