Marechaussee haalt actievoerders weg
AMSTERDAM (ANP) - Marechaussees zijn zaterdagmiddag begonnen met het weghalen en aanhouden van actievoerders van Greenpeace uit Schiphol Plaza. Een paar honderd mensen hebben zich sinds zaterdagochtend in de hal verzameld om een klimaatplan van de luchthaven af te dwingen.
Een grote groep actievoerders zit nog gearmd in de hal omringd door marechaussees. Sommigen hebben zich vastgeketend aan een ijzeren paal. Mensen worden niet als groep maar één voor één weggehaald. "Het is een vreedzame bijeenkomst en daarom willen we het vreedzaam oplossen", aldus een woordvoerder van de marechaussee.
De mensen die worden weggehaald verzetten zich echter hevig. Ze worden vaak ondersteboven weggedragen.
Landingsbaan bezetten
Greenpeace had van Schiphol en van de gemeente Haarlemmermeer geen toestemming om in Schiphol Plaza actie te voeren. De demonstranten verzamelden zich zaterdagochtend echter toch in de hal. De marechaussee liet weten dat ze om 12.00 uur moesten vertrekken, maar daar werd geen gehoor aan gegeven.
Activiste Faiza Oulahsen van Greenpeace sprak de actievoerders toe en gaf aan dat ze mogelijk gearresteerd kunnen worden. "Vroeg of laat komen we terug. We gaan door. Desnoods bezetten we een landingsbaan."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) wil de onderzoeken naar lhbti-acceptatie onder jongeren dieper analyseren, om zo tot gerichte aanpakken te kunnen komen. Dat zei de bewindsvrouw tijdens het wekelijkse vragenuur. Zondag kwam in het terugkerende HBSC-onderzoek naar voren dat de acceptatie van homoseksualiteit flink is gedaald.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel geëist tegen Jim B. (48). De oud-ambtenaar van de gemeente Amsterdam zou gegevens uit de gemeentelijke systemen hebben verkocht die gebruikt zouden zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod voor vijftien jaar.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen de politiek en de extreemrechtse rellen afgelopen zaterdag op het Malieveld valt "geen directe link" te leggen, vindt justitieminister David van Weel. Hij vindt wel dat politici polarisatie in het debat moeten vermijden. "Omdat die oplopende temperatuur leidt tot onrust en onveiligheid", zei de VVD'er bij het wekelijkse vragenuur.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) heeft de Tweede Kamer niet verkeerd geïnformeerd over politiecijfers, vindt hij zelf. De Algemene Rekenkamer stelde dat hij de Kamer "op het verkeerde been" had gezet over tienduizend aangiftes die vervolgens niet werden behandeld. Volgens Van Weel ging het grotendeels om slechts een melding in plaats van een aangifte, maar de rekenmeesters stellen dat dit niet klopt.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Gezondheidsraad adviseert tegen het structureel invoeren van de 13 wekenecho, een prenatale screening die bedoeld is om ernstige afwijkingen onder ongeboren kinderen op te sporen. Uit onderzoek van de raad blijkt dat de uitslagen van een echo na 13 weken vaak niet kloppen. Volgens de raad wegen de voordelen daarom niet op tegen de nadelen.
57 minuten geledenNIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat verzet zich niet langer tegen de bouw van een dorp met 8000 woningen in de Zuidplaspolder, tussen Rotterdam en Gouda. Rijkswaterstaat had twee jaar geleden namens de minister beroep aangetekend bij de Raad van State, omdat in de plannen te weinig rekening zou zijn gehouden met de effecten op het verkeer. Die zaak is ingetrokken nu het ministerie met de provincie Zuid-Holland en de gemeenten Zuidplas en Gouda afspraken heeft gemaakt over de financiering van maatregelen voor de bereikbaarheid van het gebied.
1 uur geledenLOENEN (ANP) - Nationaal Ereveld Loenen krijgt vanaf donderdag ruimte voor ongeveer vijfhonderd nieuwe oorlogsgraven. De uitbreiding is nodig omdat de huidige grafvakken vrijwel vol zijn en er ieder jaar nog oorlogsslachtoffers worden herbegraven. Het is voor het eerst sinds halverwege de vorige eeuw dat een Nederlands ereveld op deze manier wordt uitgebreid.
1 uur geleden