Marcouch verscherpt coronatoezicht op horeca Arnhem
ARNHEM (ANP) - Politie en boa's gaan scherper toezien op het naleven van de coronaregels in de horeca in Arnhem. Bij aantoonbare nalatigheid van horecaondernemers of de gasten wordt hard opgetreden. Dat heeft de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch de horecasector in zijn stad per brief laten weten.
"Ik vind het erg dat ik dit moet schrijven. Maar er zit niets anders op", aldus Marcouch. Volgens hem constateert de politie in Arnhem te vaak dat horecabazen te weinig toezien op de coronaregels. "Terwijl de nieuwe hausse aan besmettingen in het hele land meermalen ook in uw branche begint, zelfs nu al, in de warme zomer."
Marcouch wil niet dat de horeca opnieuw collectief zou moeten sluiten, schrijft hij. "Gelukkig werken de coronamaatregelen. Maar wel alleen als ze worden nageleefd." Ondernemers die zich niet aan de regels houden, of die gasten ontvangen die de richtlijnen aan hun laars lappen, lopen kans op gedwongen sluiting.
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
18 uur geleden