Marcouch: verdriet onder bewoners groot
ARNHEM (ANP) - Het verdriet is groot onder de bewoners van de flat waar tijdens de jaarwisseling een 39-jarige man en zijn zoontje van 4 om het leven kwamen. Dat merkte burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem die woensdag bij een bijeenkomst was met de omwonenden. "Het is een onvoorstelbaar en onmenselijk groot drama voor de betrokkenen en de bewoners van de flat. Mensen hebben heel erg de behoefte om met elkaar hun verdriet te delen. Maar er is ook woede en boosheid over of dit niet voorkomen had kunnen worden."
De impact is volgens Marcouch groot. "Er is een ernstige brand geweest en sommige mensen hebben ook van dichtbij gezien wat er is gebeurd." De vrouw van de man en hun dochter liggen zwaargewond in het ziekenhuis. De vier stonden in de lift toen er brand uitbrak in de hal van de flat aan het Gelderseplein. Volgens de brandweer hebben zij via de liftkoker veel rook binnengekregen. Marcouch was woensdagnacht ook naar de flat gegaan en heeft contact gehad met familieleden. "Het was heel heftig. Ook voor de brandweer en politie. Ze hebben er alles aan gedaan om de mensen te redden."
Een jongen van 12 en een van 13 jaar uit Arnhem zijn aangehouden omdat ze mogelijk iets te maken hebben met de fatale flatbrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan door vuurwerk dat naar binnen is gekomen en in de hal van de flat is terechtgekomen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.
2 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
8 uur geleden