Marcouch: verdriet onder bewoners groot
ARNHEM (ANP) - Het verdriet is groot onder de bewoners van de flat waar tijdens de jaarwisseling een 39-jarige man en zijn zoontje van 4 om het leven kwamen. Dat merkte burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem die woensdag bij een bijeenkomst was met de omwonenden. "Het is een onvoorstelbaar en onmenselijk groot drama voor de betrokkenen en de bewoners van de flat. Mensen hebben heel erg de behoefte om met elkaar hun verdriet te delen. Maar er is ook woede en boosheid over of dit niet voorkomen had kunnen worden."
De impact is volgens Marcouch groot. "Er is een ernstige brand geweest en sommige mensen hebben ook van dichtbij gezien wat er is gebeurd." De vrouw van de man en hun dochter liggen zwaargewond in het ziekenhuis. De vier stonden in de lift toen er brand uitbrak in de hal van de flat aan het Gelderseplein. Volgens de brandweer hebben zij via de liftkoker veel rook binnengekregen. Marcouch was woensdagnacht ook naar de flat gegaan en heeft contact gehad met familieleden. "Het was heel heftig. Ook voor de brandweer en politie. Ze hebben er alles aan gedaan om de mensen te redden."
Een jongen van 12 en een van 13 jaar uit Arnhem zijn aangehouden omdat ze mogelijk iets te maken hebben met de fatale flatbrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan door vuurwerk dat naar binnen is gekomen en in de hal van de flat is terechtgekomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
12 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
14 uur geleden