Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marcouch verbiedt rondvaart Sinterklaas in Arnhem

Marcouch verbiedt rondvaart Sinterklaas in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft een rondvaart die Sinterklaas zaterdag over de Rijn bij Arnhem zou maken verboden. Hij wil niet dat tot en met 6 december activiteiten rond het Sinterklaasfeest worden georganiseerd die publiek zouden kunnen trekken, schrijft hij in een brief aan de stichting Comité Die Blide Incomst van Sinterniclaesz. Wie toch zoiets organiseert, kan rekenen op een dwangsom van 10.000 euro.

Het comité, vele jaren verantwoordelijk voor de intocht in Arnhem, heeft zich woensdag "onder dwang" bij het verbod neergelegd. "Het is een bijzonder grote teleurstelling, omdat wij ervan overtuigd waren dat we de aankomst van de Sint coronaproof konden laten verlopen door een livestream in te zetten." Het comité waarschuwde op de website om niet naar de Rijnkade te komen. Sinterklaas zou daar ook niet aan land gaan, maar met pieten aan boord heen en weer varen tussen twee Rijnbruggen.

Marcouch heeft zijn brief geschreven als voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Midden. De Arnhemse burgemeester heeft ook een rol gespeeld in het landelijke Sinterklaasjournaal op televisie. Op Facebook schrijft hij: "De Sint komt bij ons in de nacht aan, in het geheim, als iedereen slaapt. Door corona is het dit jaar anders dan anders. Maar dat gaat de pret niet drukken, dat beloof ik je."

Meer uit Binnenland

Palmen (ex-NSC) blijft als staatssecretaris Herstel Toeslagen

DEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.

1 minuut geleden
Eén staatssecretaris krijgt alle digitale zaken onder zich

DEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.

10 minuten geleden
OM eist twee jaar celstraf voor verboden wapenbezit lid Geuzenbond

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.

14 minuten geleden
Coalitie maakt namen ministers de komende dagen bekend

DEN HAAG (ANP) - Nu bekend is welke partij welke posten krijgt in het nieuw te vormen kabinet, zal de komende dagen bekend worden gemaakt wie die functies zullen vervullen. "Ik denk dat voor alle drie de partijen geldt dat we heel ver zijn met de definitieve selectie van de personen", meldt aanstaand D66-premier Rob Jetten.

16 minuten geleden
Rijswijker (18) langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.

30 minuten geleden
Tien mannen opgepakt in onderzoek naar handel verdovende middelen

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.

38 minuten geleden
CDA levert minister van Buitenlandse Zaken, Defensie naar VVD

DEN HAAG (ANP) - Het CDA levert in het nieuwe kabinet onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken, Binnenlandse Zaken en Economische Zaken. De VVD krijgt Financiën, Justitie en Veiligheid, Defensie, Volksgezondheid en Infrastructuur. Op de ministeries van Onderwijs, Landbouw en Sociale Zaken komt een D66'er. Dat hebben de partijen donderdag bekendgemaakt.

54 minuten geleden