Marcouch verbiedt rondvaart Sinterklaas in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft een rondvaart die Sinterklaas zaterdag over de Rijn bij Arnhem zou maken verboden. Hij wil niet dat tot en met 6 december activiteiten rond het Sinterklaasfeest worden georganiseerd die publiek zouden kunnen trekken, schrijft hij in een brief aan de stichting Comité Die Blide Incomst van Sinterniclaesz. Wie toch zoiets organiseert, kan rekenen op een dwangsom van 10.000 euro.
Het comité, vele jaren verantwoordelijk voor de intocht in Arnhem, heeft zich woensdag "onder dwang" bij het verbod neergelegd. "Het is een bijzonder grote teleurstelling, omdat wij ervan overtuigd waren dat we de aankomst van de Sint coronaproof konden laten verlopen door een livestream in te zetten." Het comité waarschuwde op de website om niet naar de Rijnkade te komen. Sinterklaas zou daar ook niet aan land gaan, maar met pieten aan boord heen en weer varen tussen twee Rijnbruggen.
Marcouch heeft zijn brief geschreven als voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Midden. De Arnhemse burgemeester heeft ook een rol gespeeld in het landelijke Sinterklaasjournaal op televisie. Op Facebook schrijft hij: "De Sint komt bij ons in de nacht aan, in het geheim, als iedereen slaapt. Door corona is het dit jaar anders dan anders. Maar dat gaat de pret niet drukken, dat beloof ik je."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
11 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
11 uur geleden