Marcouch oogst lof met optreden rond flatbrand
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch oogst veel lof voor zijn optreden na de fatale flatbrand in zijn stad. Een bericht over het drama dat hijzelf vrijdagmorgen op Facebook plaatste, leverde hem binnen uur een stroom complimenten op.
Bij de flatbrand kwamen een vader en zijn zoontje om het leven. De moeder van het gezin en haar dochter liggen nog in het ziekenhuis. Marcouch, die donderdag familieleden van het gezin, de ouders van de jongens die de brand mogelijk hebben veroorzaakt en andere flatbewoners heeft bezocht, schrijft dat hij "hun onmenselijke verdriet tot in zijn haarvaten voelt".
De burgemeester roept op om ook de ouders van de jonge verdachten te steunen. Deze ouders wonen ook in de flat aan het Gelderseplein. "Ook zij zijn verslagen", aldus Marcouch. Die oproep waarderen velen, blijkt uit reacties op Facebook: "Ook die kinderen hebben levenslang. Dit hebben ze niet kunnen voorzien of overzien."
Velen noemen Marcouch "een betrokken burgervader" en "een voorbeeld voor alle burgemeesters in Nederland."
Meer uit Binnenland
BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
56 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
2 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
9 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
17 uur geleden