Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marcouch oogst lof met optreden rond flatbrand

Marcouch oogst lof met optreden rond flatbrand

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch oogst veel lof voor zijn optreden na de fatale flatbrand in zijn stad. Een bericht over het drama dat hijzelf vrijdagmorgen op Facebook plaatste, leverde hem binnen uur een stroom complimenten op.

Bij de flatbrand kwamen een vader en zijn zoontje om het leven. De moeder van het gezin en haar dochter liggen nog in het ziekenhuis. Marcouch, die donderdag familieleden van het gezin, de ouders van de jongens die de brand mogelijk hebben veroorzaakt en andere flatbewoners heeft bezocht, schrijft dat hij "hun onmenselijke verdriet tot in zijn haarvaten voelt".

De burgemeester roept op om ook de ouders van de jonge verdachten te steunen. Deze ouders wonen ook in de flat aan het Gelderseplein. "Ook zij zijn verslagen", aldus Marcouch. Die oproep waarderen velen, blijkt uit reacties op Facebook: "Ook die kinderen hebben levenslang. Dit hebben ze niet kunnen voorzien of overzien."

Velen noemen Marcouch "een betrokken burgervader" en "een voorbeeld voor alle burgemeesters in Nederland."

Meer uit Binnenland

Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

29 minuten geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

31 minuten geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

1 uur geleden
Rusland zet Nederlandse journalist het land uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.

1 uur geleden
Haagse tunnel nog maanden dicht, gemeente beboet bouwer Strukton

DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.

2 uur geleden
Advocaat Koert H. pleit voor vrijspraak in zaak over brand Arnhem

ARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.

2 uur geleden
Weduwe slachtoffer moord Rotterdam: man uit het leven gerukt

ROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.

2 uur geleden