Marcouch oogst lof met optreden rond flatbrand
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch oogst veel lof voor zijn optreden na de fatale flatbrand in zijn stad. Een bericht over het drama dat hijzelf vrijdagmorgen op Facebook plaatste, leverde hem binnen uur een stroom complimenten op.
Bij de flatbrand kwamen een vader en zijn zoontje om het leven. De moeder van het gezin en haar dochter liggen nog in het ziekenhuis. Marcouch, die donderdag familieleden van het gezin, de ouders van de jongens die de brand mogelijk hebben veroorzaakt en andere flatbewoners heeft bezocht, schrijft dat hij "hun onmenselijke verdriet tot in zijn haarvaten voelt".
De burgemeester roept op om ook de ouders van de jonge verdachten te steunen. Deze ouders wonen ook in de flat aan het Gelderseplein. "Ook zij zijn verslagen", aldus Marcouch. Die oproep waarderen velen, blijkt uit reacties op Facebook: "Ook die kinderen hebben levenslang. Dit hebben ze niet kunnen voorzien of overzien."
Velen noemen Marcouch "een betrokken burgervader" en "een voorbeeld voor alle burgemeesters in Nederland."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ali B is maandagochtend gearriveerd bij het gerechtshof in Amsterdam, voor de derde en laatste zittingsdag van de inhoudelijke behandeling van zijn zedenzaak. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 08.45 uur. Hoewel er veel pers aanwezig was, wist de artiest grotendeels onopgemerkt de ingang van het gerechtshof te bereiken.
20 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) waarschuwt maandag voor beten van teken. Het is de Week van de Teek en het RIVM adviseert mensen goed te letten op teken als ze in de natuur zijn geweest. Een besmette teek kan de ziekte van Lyme overbrengen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nagenoeg net zo vaak digitaal vaardig als twee jaar geleden. Dat meldt het CBS op basis van een steekproef onder ongeveer 6000 Nederlanders tussen de 16 en 75 jaar oud. Een meerderheid, 84 procent, heeft in 2025 digitale basisvaardigheden als het sturen van een e-mail of chatten onder de knie. Dat betekent dat 16 procent van de bevolking niet over deze vaardigheden beschikt. Bij het vorige meetmoment in 2023 was 83 procent van de Nederlanders digitaal vaardig.
2 uur geledenLANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
17 uur geleden