Marcouch: minister, doe alles voor Nederlanders van Gazavloot
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vraagt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) om "alles op alles te zetten voor de spoedige en veilige vrijlating" van de Nederlandse deelnemers aan de Gazavloot. Onder de door Israël aangehouden activisten zijn ook Arnhemmers. "Families en gemeenschap maken zich grote zorgen", schrijft Marcouch aan Van Weel.
De burgemeester dringt na de vrijlating ook aan op een snelle repatriëring. Hij zegt te vertrouwen op "volledige inzet van passende consulaire en diplomatieke middelen".
Aan de Global Sumud Flotilla naar Gaza deden ongeveer vijfhonderd activisten mee, onder wie een Nederlandse delegatie van zestien deelnemers. Ze waren in ruim veertig boten onderweg naar Gaza, maar werden tegengehouden, gearresteerd en vastgezet in de Israëlische havenstad Ashdod.
Rode lijn
Eerder op de dag zei Van Weel dat hij verwacht dat de Nederlandse opvarenden snel weer vrij zullen zijn. Een woordvoerder van het ministerie had vrijdagmiddag nog geen nieuwe informatie.
Op een balustrade aan de voorkant van het stadhuis van Arnhem is namens het stadsbestuur sinds vrijdag een strook rode tape aangebracht. Dit symboliseert een rode lijn, die tegenstanders van het geweld van Israël in Gaza gebruiken om aan te tonen dat voor hen de grens bereikt is. "De rode lijn is een herkenbaar (landelijk) symbool tegen de genocide die gaande is in Gaza", schrijft het college van burgemeester en wethouders vrijdag, "en als stadsbestuur willen we uitdragen dat we schouder aan schouder staan met iedereen die oproept de genocide te stoppen." De tape wordt maandag weer verwijderd.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
15 uur geleden