Marcouch keurt antifascistensticker bij FVD'er Luurssen af
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem keurt af dat er op de voordeur van het woonhuis van Forum voor Democratie-fractievoorzitter Gino Luurssen een antifascistensticker is geplakt. Dat laat hij via zijn woordvoerster weten naar aanleiding van berichtgeving hierover door Omroep Gelderland.
Marcouch is op de hoogte gesteld van het voorval en noemt het "afkeurenswaardig". Omroep Gelderland meldt dat Luurssen vrijdagavond een sticker met de regenboogkleuren en de tekst 'antifascist action' aantrof. Het incident volgt op een woensdag uit de hand gelopen debat in Arnhem over genderidentiteit. Daarin gebruikte Luurssen woorden die anderen zo kwetsten, dat een aantal raadsleden huilend de raadszaal verliet.
Dat mensen kennelijk zijn huisadres weten en het nodig vinden om ernaar toe te komen geeft Luurssen een onveilig gevoel, zegt hij tegen Omroep Gelderland. "Wanneer je willens en wetens iemand zijn thuisfront opzoekt om een statement te maken, wordt het een griezelige zaak. Hoe weten de aanstichters waar ik woon? Wat was de intentie om dit te doen? Is het gewoon een baldadig statement, of word ik in de gaten gehouden? Dat soort vragen gaan dan wel een rol spelen", citeert Omroep Gelderland hem.
Aangifte
Tegen de regionale omroep zei de FVD-fractievoorzitter te overwegen aangifte te doen.
In het debat noemde Luurssen "genderideologie een onkruid dat bij de wortel aangepakt moet worden". Hij noemde het onder meer schadelijk voor jonge kinderen en sprak van indoctrinatie. Marcouch zei eerder deze week dat er geen reden was om in te grijpen in het debat "Je kunt een gekozen raadslid niet het woord ontnemen omdat de inhoud van zijn woorden je niet bevalt. Een debat is er juist opdat goede ideeën het winnen van de slechte", zo zei Marcouch donderdag.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
1 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
5 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
7 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
14 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
18 uur geleden