Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marcouch keurt antifascistensticker bij FVD'er Luurssen af

Marcouch keurt antifascistensticker bij FVD'er Luurssen af

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem keurt af dat er op de voordeur van het woonhuis van Forum voor Democratie-fractievoorzitter Gino Luurssen een antifascistensticker is geplakt. Dat laat hij via zijn woordvoerster weten naar aanleiding van berichtgeving hierover door Omroep Gelderland.

Marcouch is op de hoogte gesteld van het voorval en noemt het "afkeurenswaardig". Omroep Gelderland meldt dat Luurssen vrijdagavond een sticker met de regenboogkleuren en de tekst 'antifascist action' aantrof. Het incident volgt op een woensdag uit de hand gelopen debat in Arnhem over genderidentiteit. Daarin gebruikte Luurssen woorden die anderen zo kwetsten, dat een aantal raadsleden huilend de raadszaal verliet.

Dat mensen kennelijk zijn huisadres weten en het nodig vinden om ernaar toe te komen geeft Luurssen een onveilig gevoel, zegt hij tegen Omroep Gelderland. "Wanneer je willens en wetens iemand zijn thuisfront opzoekt om een statement te maken, wordt het een griezelige zaak. Hoe weten de aanstichters waar ik woon? Wat was de intentie om dit te doen? Is het gewoon een baldadig statement, of word ik in de gaten gehouden? Dat soort vragen gaan dan wel een rol spelen", citeert Omroep Gelderland hem.

Aangifte

Tegen de regionale omroep zei de FVD-fractievoorzitter te overwegen aangifte te doen.

In het debat noemde Luurssen "genderideologie een onkruid dat bij de wortel aangepakt moet worden". Hij noemde het onder meer schadelijk voor jonge kinderen en sprak van indoctrinatie. Marcouch zei eerder deze week dat er geen reden was om in te grijpen in het debat "Je kunt een gekozen raadslid niet het woord ontnemen omdat de inhoud van zijn woorden je niet bevalt. Een debat is er juist opdat goede ideeën het winnen van de slechte", zo zei Marcouch donderdag.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

5 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

6 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

6 uur geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

8 uur geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

9 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

9 uur geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

9 uur geleden