Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marcouch boos over vernederende behandeling fans Vitesse in Rome

Marcouch boos over vernederende behandeling fans Vitesse in Rome

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zich bij de Italiaanse ambassadeur in Nederland, Giorgio Novello, beklaagd en om uitleg gevraagd over de in zijn ogen vernederende behandeling van supporters van Vitesse. Dat zou zijn gebeurd rond de uitwedstrijd in de Conference League van de Arnhemse club, vorige maand tegen AS Roma.

Volgens de burgemeester werden de 800 meegereisde supporters door de Romeinse politie onderworpen aan een "zeer indringende en vernederende wijze van fouilleren".

Marcouch schrijft dat hem getuigenissen hebben bereikt dat "verschillende supporters, zowel mannen als vrouwen, bij de Nederlandse politie hebben aangegeven dat zij bij aankomst bij het stadion apart zijn genomen en zich van hun kleding dienden te ontdoen alvorens zij op het lichaam werden gefouilleerd. Tevens hebben diverse (vrouwelijke) supporters getuigd dat ook inwendige controles zijn uitgevoerd. Ook een vertegenwoordiger van de veiligheidsorganisatie van Vitesse, die zelf in contact stond met AS Roma en met de veiligheidsorganisatie van AS Roma samenwerkte, werd aan een dergelijke controle onderworpen."

Grote invloed

De Arnhemse burgemeester vraagt zich in de brief aan de ambassadeur af of deze controles wel gerechtvaardigd waren. "Deze zeer indringende en vernederende wijze van fouilleren heeft plaatsgevonden onder alle meegekomen voetbalsupporters, waardoor er vragen rijzen over de proportionaliteit van de controles. Dit type controle, waarbij supporters zich moesten uitkleden en inwendig zijn gecontroleerd, heeft mijns inziens überhaupt geen plaats in het begeleiden van bezoekers van een voetbalwedstrijd en is zeer ongepast."

De gebeurtenissen in Rome hebben volgens Marcouch "een grote invloed gehad" op vele Arnhemse supporters. "De wedstrijd in Italië zal hen nog lang bijblijven, helaas vanwege een zeer wrange reden. Ik hoop dat dit type controles niet meer voorkomen. Wij hebben immers samen een taak om het betaald voetbal een plek te maken die veilig, gastvrij en prettig is om te bezoeken - voor mannen, vrouwen en kinderen."

Meer uit Voetbal

Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 minuten geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

38 minuten geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

1 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

3 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

4 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

6 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

6 uur geleden