
Marcouch blij met terugkeer Vitesse en hoopt dat les is geleerd
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem is verheugd dat Vitesse op vrijdagavond uit tegen Jong AZ alsnog aan de competitie in de eerste divisie begint. "Het is vandaag markt in de stad en de terugkeer van Vitesse is daar dan ook het onderwerp van gesprek. De mensen zijn net als ik blij dat de club weer echt meedoet", aldus Marcouch tegen het ANP. "Al is het wel nog even afwachten hoe snel alle nieuwe spelers op elkaar ingespeeld zijn."
Marcouch heeft de herstart van de club, die op 3 september na een hoger beroep de proflicentie terugkreeg, van een afstandje met interesse gevolgd. "Als gemeente speelden we geen rol in dit proces. Al hebben we wel een goed contact met de club. Het is heel mooi dat Vitesse nu een herstart kan maken. Daarbij wensen we de club uiteraard veel succes", legde de burgemeester uit. "Laten we hopen dat er uit alles lering wordt getrokken en dat het straks toch niet voor niets is geweest."
Marcouch zal op 20 september aanwezig zijn als Vitesse de eerste thuiswedstrijd van het seizoen speelt tegen Helmond Sport. Dat is de zogenoemde Airborne-wedstrijd waarbij oorlogsveteranen en hun naasten worden geëerd. "Het zou mooi zijn als het stadion dan vol zit. Ik roep de supporters van de club op om Vitesse op een zo goed mogelijke manier te ondersteunen. En ik hoop dat de clubbestuurders nu aan een solide organisatie en een succesvolle sportieve toekomst gaan bouwen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van Emanuel Emegha bevestigd. De 22-jarige spits, geboren in Den Haag, verlaat RC Strasbourg volgend jaar voor de winnaar van het WK voor clubs.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott mist zondag ook het uitduel van AZ met Heracles Almelo. De spits raakte twee weken geleden geblesseerd op een training en ontbrak ook bij de laatste interlands van Ierland tegen Hongarije en Armenië.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie is blij met de selectie van Feyenoord. "Als je kijkt naar alle posities zijn we dubbel bezet en soms hebben we zelfs drie opties", keek hij op een persconferentie terug op de laatste transferperiode. "Sommige coaches ervaren dat misschien als moeilijk, maar ik ben er juist heel blij mee. We hebben als club nog nooit zoveel inkomende en uitgaande transfers gehad. Nu moeten we verder aan een team bouwen."
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - De Franse voetballer Adrien Rabiot zegt geen moeite te hebben om het zondag met AC Milan op te nemen tegen Bologna. Bij die club treft hij zijn voormalige ploeggenoot Jonathan Rowe, met wie hij in augustus bij Olympique Marseille ruzie kreeg in de kleedkamer. Beide spelers moesten daarna vertrekken bij de Zuid-Franse club.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Interim-trainer Ivar van Dinteren ziet dat het ontslag van Joseph Oosting de spelers van FC Twente niet onberoerd heeft gelaten. "Je merkte aan het begin van de week dat er wel wat was gebeurd in de selectie na het vertrek van Joseph", zegt hij op de website van de club uit Enschede. "Daar hebben we rekening mee gehouden. Gisteren en vandaag zag je op het trainingsveld weer de energie, de jongens willen zich ook zo goed mogelijk voorbereiden op het duel van zaterdag met NAC Breda."
2 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Guillermo Ochoa is de nieuwe doelman van AEL Limassol. De 40-jarige Mexicaan wil bij zijn nieuwe club uit Cyprus laten zien dat hij voldoende fit is om volgend jaar voor de zesde keer aan een WK deel te nemen.
18 uur geledenZURICH (ANP) - Meer dan 1,5 miljoen fans uit 210 verschillende landen hebben zich in de eerste 24 uur geregistreerd voor de loting voor kaartjes voor het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Inwoners van de drie gastlanden hebben de meeste belangstelling voor tickets. Volgens de FIFA zijn ook veel Argentijnen, Colombianen en Brazilianen aangemeld. In Europa lopen Engeland, Spanje, Portugal en Duitsland voorop.
18 uur geleden