Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marcouch betreurt dat illegale feestgangers geen boete kregen

Marcouch betreurt dat illegale feestgangers geen boete kregen

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt het onterecht en zeer betreurenswaardig dat tientallen bezoekers van een illegaal feest in zijn stad zondagmorgen geen boete hebben gekregen. "Niet voor herhaling vatbaar is hier een zwaar understatement", aldus de boze burgemeester, die maandag aankondigt dat de gang van zaken nog "terdege" met de politie zal worden besproken.

Zondagmorgen vroeg ontdekte de politie na een melding over geluidsoverlast dat er een discofeest gaande was in een pand aan de Boulevard Heuvelink. Toen de feestgangers in de gaten kregen dat er politie voor de deur stond, renden ongeveer twintig mensen naar buiten, schrijft Marcouch in een brief aan de gemeenteraad. Agenten hielden hen tegen. In totaal bleken er zo'n veertig gasten op het feest te zijn. "Zij gaven aan dat ze de coronamaatregelen zat zijn en dat ze weer willen feestvieren", aldus Marcouch.

De feestorganisator kreeg een boete, maar zijn bezoekers kwamen er met een waarschuwing vanaf. "Het was chaotisch en vroeg om onmiddellijk ingrijpen. Onterecht echter is volstaan met een waarschuwing", vindt Marcouch. "Overtreden van de coronaregels is onacceptabel. De tijd van waarschuwen is al een tijdje voorbij."

Meer uit Binnenland

Opnieuw aanhouding na ongeregeldheden jaarwisseling in Tuinzigt

BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.

11 minuten geleden
Kyndryl kan zorgen bij Kamerleden over DigiD niet wegnemen

DEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.

32 minuten geleden
Oefening luchtmacht met F-35's op Schiphol uitgesteld door mist

SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Kamer wil dat huisverbod niet vier weken maar een jaar mag duren

DEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.

3 uur geleden
OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

3 uur geleden
Oproep aan formerende partijen: investeer nu in natuur

RHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.

5 uur geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

6 uur geleden