Marconi Oeuvre Award voor Giel Beelen
HILVERSUM (ANP) - Giel Beelen is dit jaar de winnaar geworden van de Marconi Oeuvre Award. De NPO Radio 2-dj werd woensdagavond in zijn avondshow verrast door voormalig 3FM-collega Gerard Ekdom.
De jury stelt in het rapport dat Beelen "een monstertalent" is "dat keer op keer boven zichzelf uitstijgt". "Achter zijn naam staan ontelbaar veel radioshows met dito hoogtepunten. 's Nachts, 's ochtends of in de avond: op ieder tijdstip weet hij zichzelf te bewijzen en laat hij horen dat radio méér is dan praatje-plaatje. Een uitzending van Giel is nooit standaard. Als luisteraar ben je constant benieuwd naar wat er gaat komen."
De 45-jarige Beelen won vier keer eerder een Marconi Award, steeds voor beste presentator. Het komende jaar zal hij niet op de radio te horen zijn. Beelen gaat namelijk op wereldreis.
De overige prijzen, de Marconi Award voor beste zender en voor aanstormend talent, worden op 26 januari uitgereikt tijdens het RadioRing-gala.
Meer uit Binnenland
ZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.
44 minuten geledenDE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op X melden veel mensen uit Groningen iets over de aardbeving vlakbij Zeerijp. Daar gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag een beving met een kracht van 3.4. De meldingen komen onder meer uit Appingedam, Delfzijl, Kantens, Uithuizermeeden, 't Zandt, Wirdum en Loppersum.
1 uur geledenDELFZIJL (ANP) - In de provincie Groningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aardbeving met een kracht van 3.5 plaatsgevonden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steek 250 miljoen euro per jaar extra in cultuur en maak het makkelijker om te investeren in culturele instellingen. Dat adviseert de Raad voor Cultuur aan minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Op verzoek van de minister onderzocht de raad wat nodig is voor een financieel stabielere en weerbare cultuursector.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Studenten hebben volgens het platform Kamernet steeds meer moeite om een kamer te vinden. In de maanden juli, augustus en september, rond het begin van het nieuwe collegejaar, was het aanbod op de site ruim 8 procent lager dan in dezelfde maanden vorig jaar. De gemiddelde huurprijs was juist met meer dan 3 procent gestegen, meldt de veelgebruikte zoekwebsite voor studentenkamers.
7 uur geleden