Marco Kroon vecht boete wildplassen aan bij rechter
ARNHEM (ANP) - Majoor Marco Kroon, drager van de militaire Willemsorde, staat donderdagmiddag voor de militaire kantonrechter in Arnhem wegens de boete die hij vorig jaar kreeg voor wildplassen tijdens het carnaval in Den Bosch.
Het betreft een geldboete van 95 euro die Kroon aanvecht, zegt zijn advocaat Geert-Jan Knoops. Het is volgens Knoops voor het eerst dat een rechter zich buigt over deze geldboete, een zogeheten strafbeschikking van het Openbaar Ministerie waartegen Kroon in verzet komt.
Kroon kreeg eind vorig jaar van de militaire rechtbank in Arnhem een taakstraf van honderd uur voor onder meer het uitdelen van een kopstoot aan een agent. De rechter achtte ook bewezen dat hij zich schuldig had gemaakt aan schennis van de eerbaarheid door het tonen van zijn geslachtsdeel aan een agente. Kroon ging tegen deze uitspraak in hoger beroep, die zaak dient op 3 december bij het gerechtshof in Arnhem.
De zaak die donderdagmiddag op de rol staat bij de militaire kantonrechter gaat over de boete voor het wildplassen dat aan de kopstoot voorafging. Marco Kroon zal donderdagmiddag met zijn advocaat aanwezig zijn om zijn bezwaren toe te lichten.
De rechtszaak valt in de eerste werkweek van Kroon, die deze week terugkeerde naar de Landmacht na een jaar thuis te hebben gezeten. In het afgelopen jaar nam Defensie disciplinaire maatregelen tegen de majoor, wat inhoudt dat van de kopstoot melding is gemaakt in zijn personeelsdossier, wat zijn functiemogelijkheden binnen Defensie beperkt. Per 1 september is voor hem een nieuwe functie gecreëerd. Hij gaat contacten en relaties met veteranen onderhouden en reünies organiseren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
14 uur geleden