Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marco Kroon kiest voor celstraf na veroordeling kopstoot

Marco Kroon kiest voor celstraf na veroordeling kopstoot

DEN HAAG (ANP) - Militair Marco Kroon kiest ervoor om de taakstraf die hij eerder kreeg voor onder meer wildplassen en het geven van een kopstoot aan een agent tijdens carnaval in 2019 om te zetten in een celstraf. Hij zal voor veertig dagen de cel in gaan. Eind deze maand meldt hij zich bij de militaire gevangenis in Stroe, zo bevestigt advocaat Geert-Jan Knoops na berichtgeving van het AD.

Het is een principiële keuze geweest van Kroon, legt Knoops uit. Kroon is in zijn ogen niet schuldig aan de feiten, maar omdat hij er wel voor veroordeeld is, vindt hij een taakstraf niet passend. "Hij weet zelf hoe het is om geweld te moeten ondergaan terwijl je in dienst bent van de samenleving."

Volgens de advocaat is kiezen voor een celstraf met zijn werkgever afgestemd. De majoor werd eind 2020 door de militaire kamer van het gerechtshof in Arnhem veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur en een boete van 120 euro. Deze veroordeling werd in juli van dit jaar in stand gehouden door de Hoge Raad.

Het incident gebeurde toen de militair, verkleed in een kikkerpak, in Den Bosch tegen een hekwerk stond te plassen. Toen hij daar door agenten op werd aangesproken, toonde hij zijn geslachtsdeel en deelde hij volgens het hof een kopstoot uit. Kroon heeft altijd ontkend dat de kopstoot een doelbewuste actie was. Zijn advocaat voerde tijdens de rechtszaak aan dat Kroon urologische problemen heeft en dat er niet genoeg wc's beschikbaar waren.

Meer uit Binnenland

Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

1 uur geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

2 uur geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

2 uur geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

2 uur geleden
Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

3 uur geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

3 uur geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

3 uur geleden