Marco Kroon in cassatie tegen veroordeling
ARNHEM (ANP) - Majoor Marco Kroon gaat in cassatie tegen zijn veroordeling in hoger beroep tot 80 uur taakstraf en een boete van 120 euro. Dat heeft zijn advocaat laten weten. Het is nog niet duidelijk wanneer de Hoge Raad zich over de kwestie zal buigen.
Kroon, drager van de Militaire Willems-Orde, werd afgelopen week door de militaire kamer van het gerechtshof in Arnhem veroordeeld voor het mishandelen van een agent door hem een kopstoot te geven, het beledigen van een agente door haar zijn geslachtsdeel te tonen en wildplassen.
Kroon werd vorig jaar tijdens het carnaval in Den Bosch betrapt op wildplassen. Volgens de militaire kamer heeft hij zich tijdens carnaval "respectloos gedragen". Hij had als publiek figuur een voorbeeldfunctie, luidt de uitspraak in hoger beroep.
Het hof sprak de majoor vrij van schennis van de eerbaarheid, omdat het tonen van zijn geslachtsdeel aan de agente niet seksueel van aard was. Wel ziet de militaire kamer dit als een belediging van een ambtenaar in functie. "Het was kwetsend en beledigend voor de agente", aldus het hof in zijn arrest.
Meer dan gemiddeld plassen
Over het wildplassen zelf oordeelt het hof dat Kroon, die verkleed als kikkerkoning carnaval vierde, rekening had moeten houden met zijn blaasproblemen. "Het is aannemelijk dat hij urologische klachten heeft en meer dan gemiddeld moet plassen, maar dat zijn omstandigheden waar hij rekening mee dient te houden." Het hof noemt wildplassen "een ergerlijke overtreding".
"Na nadere bestudering van het arrest van het hof is de verdediging van majoor Kroon tot de conclusie gekomen dat het hof in deze uitspraak op meerdere punten onvoldoende is ingegaan op een aantal verweren van de verdediging", schrijft de advocaat van Kroon, Geert-Jan Knoops. "Majoor Kroon hoopt dat de Hoge Raad in cassatie alsnog zal oordelen dat het hof op een aantal verweren had moeten ingaan, waaronder het feit dat tijdens zijn arrestatie er in strijd is gehandeld met de regeling Geweldsbeheersing politie, waardoor hij blijvend letsel aan zijn handen heeft overgehouden."
Kroon had eerder al aangifte gedaan tegen de politieagenten die hem in de boeien sloegen, waardoor hij letsel opliep.
Meer uit Binnenland
SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
12 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.
13 uur geleden