Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marco Kroon blij dat hij terug kan keren bij Defensie

Marco Kroon blij dat hij terug kan keren bij Defensie

DEN HAAG (ANP) - Majoor Marco Kroon is blij dat hij terug kan keren bij het ministerie van Defensie, liet zijn advocaat Geert-Jan Knoops weten. De Landmacht meldde maandag disciplinaire maatregelen te nemen tegen de drager van de Militaire Willems-Orde vanwege het uitdelen van een kopstoot aan een agent vorig jaar.

"Marco heeft het afgelopen jaar thuisgezeten in burger. Het is voor hem belangrijk dat hij weer aan de slag kan, zich verdienstelijk kan maken voor Defensie en zijn uniform weer mag aantrekken", aldus Knoops. "Het zal een emotioneel moment voor hem worden als hij het Defensieterrein weer betreedt."

In welke functie Kroon zal terugkeren en per wanneer is nog niet duidelijk. "Ik heb begrepen dat ze binnen afzienbare tijd daarover in gesprek gaan."

Taakstraf

Kroon kreeg vorig jaar van de militaire rechtbank in Arnhem een taakstraf van honderd uur voor onder meer de kopstoot en schennis van de eerbaarheid door het tonen van zijn geslachtsdeel aan een agente. Hij liet direct na de uitspraak weten in beroep te gaan. Wanneer het hoger beroep dient, is nog niet duidelijk.

Kroon kreeg de hoogste en oudste dapperheidsonderscheiding voor zijn moedige optreden als pelotonscommandant in Afghanistan in 2006. Het was toen voor het eerst in ruim een halve eeuw dat de orde werd uitgereikt aan een individuele militair.

Hij is sinds hij de Militaire Willems-Orde kreeg verscheidene malen in opspraak gekomen.

Meer uit Binnenland

Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedt een natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere eenheden. Nog meer hulpdiensten zijn onderweg, meldt de veiligheidsregio.

9 minuten geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

42 minuten geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

2 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

5 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

6 uur geleden
Gewonde bij steekincident in Schinveld

SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.

7 uur geleden