Marcelo na 15 jaar weg bij Real Madrid, Modric gaat bijtekenen
PARIJS (ANP) - De Braziliaanse linksback Marcelo verlaat Real Madrid na ruim vijftien jaar. De 34-jarige verdediger bevestigde dat na de gewonnen finale van de Champions League tegen Liverpool (1-0). Marcelo kwam weliswaar niet in actie in Parijs, maar mocht als eerste aanvoerder van de club wel de beker in ontvangst nemen. Karim Benzema, de captain van Real tijdens de finale, schoof kort voor de huldiging de band om de bovenarm van Marcelo.
"De emoties zijn groot, dit was mijn laatste wedstrijd met Real Madrid", zei Marcelo, wiens aflopende contract niet wordt verlengd. De Braziliaan was sinds zijn komst naar Madrid, begin 2007, lange tijd de vaste linksback. De laatste jaren kreeg hij steeds minder speeltijd. Als wisselspeler won Marcelo in het Stade de France voor de vijfde keer de Europese hoofdprijs. "Hiermee is een prachtige cirkel rond." Het is nog niet bekend waar Marcelo zijn carrière voortzet.
De Kroatische spelmaker Luka Modric, die net als Marcelo na 2014, 2016, 2017 en 2018 voor de vijfde keer de Champions League won met Real, blijft wel in Madrid voetballen. Volgens de krant Marca staat de 36-jarige Modric op het punt zijn aflopende contract met een jaar te verlengen. De Kroaat speelt sinds 2012 voor Real.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
35 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
3 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
8 uur geleden