Marcelo na 15 jaar weg bij Real Madrid, Modric gaat bijtekenen
PARIJS (ANP) - De Braziliaanse linksback Marcelo verlaat Real Madrid na ruim vijftien jaar. De 34-jarige verdediger bevestigde dat na de gewonnen finale van de Champions League tegen Liverpool (1-0). Marcelo kwam weliswaar niet in actie in Parijs, maar mocht als eerste aanvoerder van de club wel de beker in ontvangst nemen. Karim Benzema, de captain van Real tijdens de finale, schoof kort voor de huldiging de band om de bovenarm van Marcelo.
"De emoties zijn groot, dit was mijn laatste wedstrijd met Real Madrid", zei Marcelo, wiens aflopende contract niet wordt verlengd. De Braziliaan was sinds zijn komst naar Madrid, begin 2007, lange tijd de vaste linksback. De laatste jaren kreeg hij steeds minder speeltijd. Als wisselspeler won Marcelo in het Stade de France voor de vijfde keer de Europese hoofdprijs. "Hiermee is een prachtige cirkel rond." Het is nog niet bekend waar Marcelo zijn carrière voortzet.
De Kroatische spelmaker Luka Modric, die net als Marcelo na 2014, 2016, 2017 en 2018 voor de vijfde keer de Champions League won met Real, blijft wel in Madrid voetballen. Volgens de krant Marca staat de 36-jarige Modric op het punt zijn aflopende contract met een jaar te verlengen. De Kroaat speelt sinds 2012 voor Real.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
13 uur geleden