Marcelo evenaart legende Gento bij Real Madrid met 23 titels
RIYAD (ANP) - De Braziliaanse vleugelverdediger Marcelo heeft bij Real Madrid clublegende Paco Gento geëvenaard. De 33-jarige Zuid-Amerikaan pakte in Saudi-Arabië zijn 23e titel met de Spaanse grootmacht. In de finale van de Spaanse Supercup won Real Madrid met 2-0 van Athletic Club. Marcelo mocht in de eindfase nog even meedoen van zijn trainer Carlo Ancelotti.
Marcelo is zijn vroegere ploeggenoot Sergio Ramos, die nu voor Paris Saint-Germain speelt, inmiddels voorbij met het aantal titels voor Real Madrid. Ramos pakte 22 prijzen met de 'Koninklijke'. Marcelo moet nu alleen nog Gento voor zich dulden in het Madrileense prijzenklassement. De kans is groot dat hij dit seizoen het record alleen in handen krijgt, aangezien Real nog in de race is voor de landstitel, de Champions League en het Spaanse bekertoernooi.
De schitterende erelijst van Marcelo telt vijf landstitels, vier titels in de Champions League, vier wereldbekers, drie Europese Supercups, twee Spaanse bekers en vijf Spaanse Supercups. Hij streek in januari 2007 bij Real Madrid neer.
Het contract van Marcelo loopt komende zomer af. Hij kan dit seizoen niet meer rekenen op veel speeltijd. De Fransman Ferland Mendy heeft zijn positie links in de verdediging overgenomen.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geleden