Marcelo evenaart legende Gento bij Real Madrid met 23 titels
RIYAD (ANP) - De Braziliaanse vleugelverdediger Marcelo heeft bij Real Madrid clublegende Paco Gento geëvenaard. De 33-jarige Zuid-Amerikaan pakte in Saudi-Arabië zijn 23e titel met de Spaanse grootmacht. In de finale van de Spaanse Supercup won Real Madrid met 2-0 van Athletic Club. Marcelo mocht in de eindfase nog even meedoen van zijn trainer Carlo Ancelotti.
Marcelo is zijn vroegere ploeggenoot Sergio Ramos, die nu voor Paris Saint-Germain speelt, inmiddels voorbij met het aantal titels voor Real Madrid. Ramos pakte 22 prijzen met de 'Koninklijke'. Marcelo moet nu alleen nog Gento voor zich dulden in het Madrileense prijzenklassement. De kans is groot dat hij dit seizoen het record alleen in handen krijgt, aangezien Real nog in de race is voor de landstitel, de Champions League en het Spaanse bekertoernooi.
De schitterende erelijst van Marcelo telt vijf landstitels, vier titels in de Champions League, vier wereldbekers, drie Europese Supercups, twee Spaanse bekers en vijf Spaanse Supercups. Hij streek in januari 2007 bij Real Madrid neer.
Het contract van Marcelo loopt komende zomer af. Hij kan dit seizoen niet meer rekenen op veel speeltijd. De Fransman Ferland Mendy heeft zijn positie links in de verdediging overgenomen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
17 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
4 uur geleden