Marcelo evenaart legende Gento bij Real Madrid met 23 titels
RIYAD (ANP) - De Braziliaanse vleugelverdediger Marcelo heeft bij Real Madrid clublegende Paco Gento geëvenaard. De 33-jarige Zuid-Amerikaan pakte in Saudi-Arabië zijn 23e titel met de Spaanse grootmacht. In de finale van de Spaanse Supercup won Real Madrid met 2-0 van Athletic Club. Marcelo mocht in de eindfase nog even meedoen van zijn trainer Carlo Ancelotti.
Marcelo is zijn vroegere ploeggenoot Sergio Ramos, die nu voor Paris Saint-Germain speelt, inmiddels voorbij met het aantal titels voor Real Madrid. Ramos pakte 22 prijzen met de 'Koninklijke'. Marcelo moet nu alleen nog Gento voor zich dulden in het Madrileense prijzenklassement. De kans is groot dat hij dit seizoen het record alleen in handen krijgt, aangezien Real nog in de race is voor de landstitel, de Champions League en het Spaanse bekertoernooi.
De schitterende erelijst van Marcelo telt vijf landstitels, vier titels in de Champions League, vier wereldbekers, drie Europese Supercups, twee Spaanse bekers en vijf Spaanse Supercups. Hij streek in januari 2007 bij Real Madrid neer.
Het contract van Marcelo loopt komende zomer af. Hij kan dit seizoen niet meer rekenen op veel speeltijd. De Fransman Ferland Mendy heeft zijn positie links in de verdediging overgenomen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
17 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden