Marcel Gelauff stopt als hoofdredacteur bij NOS
HILVERSUM (ANP) - Marcel Gelauff stopt per 1 september na ruim elf jaar als hoofdredacteur bij NOS Nieuws. Hij was bijna twintig jaar werkzaam op de nieuwsredactie. Gelauff vindt het belangrijk dat er plaats wordt gemaakt voor een nieuwe hoofdredacteur, meldt hij maandag.
Bijna twintig jaar geleden begon Gelauff als adjunct-hoofdredacteur bij NOS Nieuws. Maandagochtend maakte hij zijn vertrek bekend aan de redactie. "Ik laat achter me waar ik me al die jaren met alle ambitie, betrokkenheid en emotie samen met alle collega's voor heb ingezet", aldus de 64-jarige Gelauff. "Het is belangrijk dat er na enige tijd een nieuwe hoofdredacteur komt. Iemand die weer eigen en andere accenten kan zetten."
In november wordt Gelauff 65. "Ik ben gezond, voel me sterk en dan is het jaar waarin ik 65 word een goed moment om te stoppen." De komende drie maanden gebruikt de hoofdredacteur om zijn werk bij de NOS af te ronden. Er wordt de komende tijd gezocht naar een opvolger. Gelauff zegt met "weemoed", "trots" en "voldoening" te zullen terugkijken op zijn tijd bij de omroep. "Een hoofdredacteur kan zijn of haar redactie alleen maar dragen als hij of zij ook door de redactie wordt gedragen. En ik ben er dankbaar voor dat mijn redactie dat al die jaren heeft gedaan."
Voor zijn tijd bij de NOS werkte Gelauff onder meer als eindredacteur en chef bij RTL Nieuws en schreef hij voor de Leidse Courant en De Gooi- en Eemlander.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De regen die de komende weken gaat vallen, geeft enige verlichting voor de droogte in Nederland, maar het herstel van de waterstand gaat nog maanden duren. Dat staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tot 26 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen twee straatrovers uit Amsterdam en Diemen. Ze trokken in maart en april van dit jaar vanaf een fatbike luxegoederen uit de handen van hun nietsvermoedende slachtoffers. Ze hadden het onder meer voorzien op tassen van de merken Louis Vuitton, Chanel en Hermès van duizenden euro's.
2 uur geledenHEILOO (ANP) - De 19-jarige vrouw die zondagavond dood werd gevonden in Heiloo was een bekende van de verdachte. Dat meldt de politie dinsdag. Welke relatie zij tot elkaar hebben, wordt onderzocht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Algemeen directeur Robert van Langh van het Drents Museum in Assen is op non-actief gesteld door de Raad van Toezicht (RvT) van het museum. Dat bevestigt een woordvoerder van de RvT. Ook loopt er een onafhankelijk onderzoek naar de werkcultuur binnen het museum.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ouders van de 17-jarige Milou Verhoof hebben dinsdag de rechter in een emotioneel appel gevraagd om de namen van de ondertekenaars van een brief over euthanasie aan het Openbaar Ministerie. Dat wil die namen niet vrijgeven. Milou Verhoof overleed op 2 oktober 2023 door euthanasie. In de brief zou een aantal artsen aan het OM hebben gevraagd om een verkennend onderzoek te starten naar de ouders en de behandelaars van de jonge vrouw. Het OM interpreteerde de brief anders.
5 uur geledenEIJSDEN (ANP) - Een buschauffeur van Arriva is maandag in Eijsden mishandeld door twee personen die bij hem in de bus stapten. Hij raakte daarbij dusdanig gewond dat hij met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Eén verdachte is inmiddels aangehouden, de andere persoon wordt nog gezocht, meldt de politie.
5 uur geleden