Marcel Gelauff stopt als hoofdredacteur bij NOS
HILVERSUM (ANP) - Marcel Gelauff stopt per 1 september na ruim elf jaar als hoofdredacteur bij NOS Nieuws. Hij was bijna twintig jaar werkzaam op de nieuwsredactie. Gelauff vindt het belangrijk dat er plaats wordt gemaakt voor een nieuwe hoofdredacteur, meldt hij maandag.
Bijna twintig jaar geleden begon Gelauff als adjunct-hoofdredacteur bij NOS Nieuws. Maandagochtend maakte hij zijn vertrek bekend aan de redactie. "Ik laat achter me waar ik me al die jaren met alle ambitie, betrokkenheid en emotie samen met alle collega's voor heb ingezet", aldus de 64-jarige Gelauff. "Het is belangrijk dat er na enige tijd een nieuwe hoofdredacteur komt. Iemand die weer eigen en andere accenten kan zetten."
In november wordt Gelauff 65. "Ik ben gezond, voel me sterk en dan is het jaar waarin ik 65 word een goed moment om te stoppen." De komende drie maanden gebruikt de hoofdredacteur om zijn werk bij de NOS af te ronden. Er wordt de komende tijd gezocht naar een opvolger. Gelauff zegt met "weemoed", "trots" en "voldoening" te zullen terugkijken op zijn tijd bij de omroep. "Een hoofdredacteur kan zijn of haar redactie alleen maar dragen als hij of zij ook door de redactie wordt gedragen. En ik ben er dankbaar voor dat mijn redactie dat al die jaren heeft gedaan."
Voor zijn tijd bij de NOS werkte Gelauff onder meer als eindredacteur en chef bij RTL Nieuws en schreef hij voor de Leidse Courant en De Gooi- en Eemlander.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De zomer van 2026 is de warmste sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur komt uit op 19,3 graden en dat is 0,4 graden boven het vorige record uit 2018. Een temperatuur van 17,6 graden is gemiddeld voor de Nederlandse zomer.
21 minuten geledenNEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
18 uur geleden