Marc Márquez pakt pole in GP Qatar in MotoGP
LOSAIL (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Qatar. De zesvoudig wereldkampioen was daarmee ook in de vierde grand prix van dit seizoen de snelste in de kwalificaties. Twee keer leverde hem dat de overwinning op, maar twee weken geleden hield een val hem van de winst in het Amerikaanse Austin.
Márquez hield zijn broer Álex Márquez en de Italiaan Fabio Quartararo achter zich.
De Spanjaard Jorge Martín, die zijn rentree maakt, haalde de tweede kwalificatieronde niet. De titelverdediger liep bij een trainingsongeluk kort voor de eerste grand prix in Thailand meerdere breuken op in zijn linkerhand en rechtervoet en miste de eerste drie races van het seizoen. Bij zijn terugkeer hoopt hij de race uit te kunnen rijden, sprak Martín afgelopen week.
Poleposition
Zonta van den Goorbergh kwalificeerde zich als zesde in de Moto2. Hij start daardoor zondag op de tweede startrij. Collin Veijer start op de twintigste plaats. Poleposition was voor de Spanjaard Manuel González.
Meer uit Sport
WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
49 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
1 dag geleden