Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonsensatie Brinkman krijgt plek in eliteteam Jos Hermens

Marathonsensatie Brinkman krijgt plek in eliteteam Jos Hermens

NIJMEGEN (ANP) - De ster van atlete Nienke Brinkman is snel rijzende. De 28-jarige hardloopster is opgenomen in het NN Running Team van de Nederlandse manager Jos Hermens, waar ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye deel van uitmaken.

De voormalig hockeyster uit Leiderdorp was tot vorige maand nog volslagen onbekend, maar verbaasde met een tijd van 2.26.34 in de marathon van Valencia. Ze kwam bij haar debuut tot de derde tijd ooit door een Nederlandse vrouw gelopen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Met haar tijd plaatste Brinkman zich voor de WK atletiek deze zomer in Eugene en de EK in München.

Brinkman heeft het hardlopen twee jaar geleden serieus opgepakt in Zwitserland, waar ze woont voor promotieonderzoek. Ze greep de coronapandemie aan om steeds langere afstanden te lopen en won al verrassend een prestigieuze 'trailrun' in Zermatt. Tot haar eigen verbazing meldde het NN Running Team zich bij haar.

Kipchoge

"Dat was het meest verrassende telefoontje ooit. Ik was op de hoogte van het bestaan van het team en de prestaties van wereldtoppers als Eliud Kipchoge, Geoffrey Kamworor en Joshua Cheptegei, maar het leek allemaal zo ver buiten bereik."

Kipchoge is het uithangbord van het elitekorps van Hermens. De Keniaan is tweevoudig olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de marathon (2.01.39). In 2019 rende hij in Wenen als eerste mens de afstand van 42,195 kilometer onder de 2 uur (1.59.40).

Richard Douma mag zich vanaf maandag ook lid van het NN Running Team noemen. De meervoudig Nederlands kampioen op de 1500 meter wil zich verder specialiseren op de weg en toewerken naar een marathon. De 28-jarige Zaandammer is al Nederlands recordhouder op de 5 kilometer met 13.27 en met Nageeye mede-recordhouder op de 10 kilometer (28.08).

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

5 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

6 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

7 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

8 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

8 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

10 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

13 uur geleden