Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonsensatie Brinkman krijgt plek in eliteteam Jos Hermens

Marathonsensatie Brinkman krijgt plek in eliteteam Jos Hermens

NIJMEGEN (ANP) - De ster van atlete Nienke Brinkman is snel rijzende. De 28-jarige hardloopster is opgenomen in het NN Running Team van de Nederlandse manager Jos Hermens, waar ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye deel van uitmaken.

De voormalig hockeyster uit Leiderdorp was tot vorige maand nog volslagen onbekend, maar verbaasde met een tijd van 2.26.34 in de marathon van Valencia. Ze kwam bij haar debuut tot de derde tijd ooit door een Nederlandse vrouw gelopen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Met haar tijd plaatste Brinkman zich voor de WK atletiek deze zomer in Eugene en de EK in München.

Brinkman heeft het hardlopen twee jaar geleden serieus opgepakt in Zwitserland, waar ze woont voor promotieonderzoek. Ze greep de coronapandemie aan om steeds langere afstanden te lopen en won al verrassend een prestigieuze 'trailrun' in Zermatt. Tot haar eigen verbazing meldde het NN Running Team zich bij haar.

Kipchoge

"Dat was het meest verrassende telefoontje ooit. Ik was op de hoogte van het bestaan van het team en de prestaties van wereldtoppers als Eliud Kipchoge, Geoffrey Kamworor en Joshua Cheptegei, maar het leek allemaal zo ver buiten bereik."

Kipchoge is het uithangbord van het elitekorps van Hermens. De Keniaan is tweevoudig olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de marathon (2.01.39). In 2019 rende hij in Wenen als eerste mens de afstand van 42,195 kilometer onder de 2 uur (1.59.40).

Richard Douma mag zich vanaf maandag ook lid van het NN Running Team noemen. De meervoudig Nederlands kampioen op de 1500 meter wil zich verder specialiseren op de weg en toewerken naar een marathon. De 28-jarige Zaandammer is al Nederlands recordhouder op de 5 kilometer met 13.27 en met Nageeye mede-recordhouder op de 10 kilometer (28.08).

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

11 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

15 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden