Marathonsensatie Brinkman krijgt plek in eliteteam Jos Hermens
NIJMEGEN (ANP) - De ster van atlete Nienke Brinkman is snel rijzende. De 28-jarige hardloopster is opgenomen in het NN Running Team van de Nederlandse manager Jos Hermens, waar ook mondiale toppers als Eliud Kipchoge, Joshua Cheptegei en Abdi Nageeye deel van uitmaken.
De voormalig hockeyster uit Leiderdorp was tot vorige maand nog volslagen onbekend, maar verbaasde met een tijd van 2.26.34 in de marathon van Valencia. Ze kwam bij haar debuut tot de derde tijd ooit door een Nederlandse vrouw gelopen. Alleen Lornah Kiplagat (2.23.43) en Hilda Kibet (2.24.37) waren sneller. Met haar tijd plaatste Brinkman zich voor de WK atletiek deze zomer in Eugene en de EK in München.
Brinkman heeft het hardlopen twee jaar geleden serieus opgepakt in Zwitserland, waar ze woont voor promotieonderzoek. Ze greep de coronapandemie aan om steeds langere afstanden te lopen en won al verrassend een prestigieuze 'trailrun' in Zermatt. Tot haar eigen verbazing meldde het NN Running Team zich bij haar.
Kipchoge
"Dat was het meest verrassende telefoontje ooit. Ik was op de hoogte van het bestaan van het team en de prestaties van wereldtoppers als Eliud Kipchoge, Geoffrey Kamworor en Joshua Cheptegei, maar het leek allemaal zo ver buiten bereik."
Kipchoge is het uithangbord van het elitekorps van Hermens. De Keniaan is tweevoudig olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de marathon (2.01.39). In 2019 rende hij in Wenen als eerste mens de afstand van 42,195 kilometer onder de 2 uur (1.59.40).
Richard Douma mag zich vanaf maandag ook lid van het NN Running Team noemen. De meervoudig Nederlands kampioen op de 1500 meter wil zich verder specialiseren op de weg en toewerken naar een marathon. De 28-jarige Zaandammer is al Nederlands recordhouder op de 5 kilometer met 13.27 en met Nageeye mede-recordhouder op de 10 kilometer (28.08).
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
1 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
2 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
6 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
19 uur geleden