Marathonschaatsster Wagemaker snelste op Weissensee
TECHENDORF (ANP) - Beau Wagemaker heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Aart Koopmans Memorial op haar naam geschreven. De marathonschaatsster uit Hoogkarspel bleef na een massasprint Elsemieke van Maaren en Merel Bosma net voor. Vorig jaar ging de zege nog naar Esther Kiel.
De start van de koers over 60 kilometer op het bergmeer was met enkele uren vervroegd, omdat de temperaturen op de Weissensee overdag snel oplopen en het risico van dooi te groot werd. Ondanks de nu ideale omstandigheden kwam de wedstrijd nooit echt los. Het peloton bleef, ondanks enkele ontsnappingspogingen, bij elkaar. Het werd al snel duidelijk dat het op een massasprint aan zou komen.
Voor de 27-jarige Wagemaker, die schaatst voor PGM Bakker, betekende het haar eerste grote zege. Eerder was ze alleen een keer de sterkste in Noordlaren.
Leiderspak
Opvallend genoeg konden de rijdsters van Albert Heijn Zaanlander (Maaike Verweij en Arianna Pruisscher) zich niet mengen in die strijd om de zege.
Zaterdag staat voor het peloton het Open Nederlands Kampioenschap op het programma. Twee dagen later wordt de tweede wedstrijd in de Grand Prix gehouden. Wagemaker start dan in het leiderspak.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de achtste keer op rij wereldkampioen sprint geworden. De vijfvoudig olympisch kampioen klopte de Australiër Leigh Hoffman in de finale in Shanghai in twee heats. Het opnieuw prolongeren van zijn sprinttitel was het hoofddoel voor Lavreysen tijdens deze WK. Eerder werd de 29-jarige Brabander al opnieuw wereldkampioen op de teamsprint (met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland) en keirin.
39 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw is de WK baanwielrennen geëindigd met slechts één medaille. De drievoudig wereldkampioene van vorig jaar werd in de kwartfinales van de keirin uitgeschakeld en neemt daardoor alleen het zilver van de kilometer tijdrit mee naar huis. De 28-jarige Brabantse probeerde in haar heat buitenom in te halen, maar kwam er niet tussen en eindigde als laatste.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.
15 uur geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
19 uur geleden