Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonschaatsster Dedden opnieuw de beste in Lulea

Marathonschaatsster Dedden opnieuw de beste in Lulea

LULEA (ANP) - Ineke Dedden heeft opnieuw een zege in het Zweedse Lulea te pakken. De marathonschaatsster uit Wanneperveen won vorig jaar vier van de vijf races in Lapland en nu was het bij de tweede gelegenheid raak. De 29-jarige Dedden won na 40 kilometer de sprint tussen een kopgroep van vier. Beau Wagemaker en Britt Qualm vergezelden haar op het podium.

De vijfde Grand Prix-wedstrijd was kort voor de vrouwen, slechts 40 kilometer. Dat bleek uiteindelijk voldoende om onderweg al een beslissing te forceren. Halverwege de koers ontsnapten vier vrouwen aan de greep van het peloton: Dedden, Janneke Elzinga, Qualm en Wagemaker.

Het kwartet liep uit naar een voorsprong van ongeveer een minuut. Dat was ruim voldoende om het peloton niet meer terug te zien. In lichte sneeuwval mochten de vier zich prepareren op de eindsprint, waarin Dedden haar favorietenrol glansrijk waarmaakte. De rijdster van het dit seizoen zo succesvolle team BDM-BTZ was veel te rap voor haar medevluchters.

Sharon Hendriks blijft de leidster in het klassement van de Grand Prix, dat zondag wordt beslist in de zesde en laatste wedstrijd.

Meer uit Sport

Lavreysen onder de indruk van 22e WK-goud op de baan

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.

29 minuten geleden
Zverev verslaat De Minaur en staat in halve finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.

1 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen voor vijfde keer wereldkampioen keirin

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.

1 uur geleden
Wielerbond KNWU noemt signalen bij Picnic PostNL 'zeer zorgelijk'

NIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.

2 uur geleden
Baanwielrenster Van de Wouw raakt wereldtitel sprint kwijt

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.

2 uur geleden
Signalen angstcultuur Picnic PostNL op meer plekken gemeld

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.

4 uur geleden
Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

17 uur geleden