Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonschaatsster Dedden opnieuw de beste in Lulea

Marathonschaatsster Dedden opnieuw de beste in Lulea

LULEA (ANP) - Ineke Dedden heeft opnieuw een zege in het Zweedse Lulea te pakken. De marathonschaatsster uit Wanneperveen won vorig jaar vier van de vijf races in Lapland en nu was het bij de tweede gelegenheid raak. De 29-jarige Dedden won na 40 kilometer de sprint tussen een kopgroep van vier. Beau Wagemaker en Britt Qualm vergezelden haar op het podium.

De vijfde Grand Prix-wedstrijd was kort voor de vrouwen, slechts 40 kilometer. Dat bleek uiteindelijk voldoende om onderweg al een beslissing te forceren. Halverwege de koers ontsnapten vier vrouwen aan de greep van het peloton: Dedden, Janneke Elzinga, Qualm en Wagemaker.

Het kwartet liep uit naar een voorsprong van ongeveer een minuut. Dat was ruim voldoende om het peloton niet meer terug te zien. In lichte sneeuwval mochten de vier zich prepareren op de eindsprint, waarin Dedden haar favorietenrol glansrijk waarmaakte. De rijdster van het dit seizoen zo succesvolle team BDM-BTZ was veel te rap voor haar medevluchters.

Sharon Hendriks blijft de leidster in het klassement van de Grand Prix, dat zondag wordt beslist in de zesde en laatste wedstrijd.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

4 minuten geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

4 minuten geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

56 minuten geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

3 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

5 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

6 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

8 uur geleden