Marathonschaatsster Dedden opnieuw de beste in Lulea
LULEA (ANP) - Ineke Dedden heeft opnieuw een zege in het Zweedse Lulea te pakken. De marathonschaatsster uit Wanneperveen won vorig jaar vier van de vijf races in Lapland en nu was het bij de tweede gelegenheid raak. De 29-jarige Dedden won na 40 kilometer de sprint tussen een kopgroep van vier. Beau Wagemaker en Britt Qualm vergezelden haar op het podium.
De vijfde Grand Prix-wedstrijd was kort voor de vrouwen, slechts 40 kilometer. Dat bleek uiteindelijk voldoende om onderweg al een beslissing te forceren. Halverwege de koers ontsnapten vier vrouwen aan de greep van het peloton: Dedden, Janneke Elzinga, Qualm en Wagemaker.
Het kwartet liep uit naar een voorsprong van ongeveer een minuut. Dat was ruim voldoende om het peloton niet meer terug te zien. In lichte sneeuwval mochten de vier zich prepareren op de eindsprint, waarin Dedden haar favorietenrol glansrijk waarmaakte. De rijdster van het dit seizoen zo succesvolle team BDM-BTZ was veel te rap voor haar medevluchters.
Sharon Hendriks blijft de leidster in het klassement van de Grand Prix, dat zondag wordt beslist in de zesde en laatste wedstrijd.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
9 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
10 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
17 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden