Marathonschaatsers al preventief getest op corona
HEERENVEEN (ANP) - Zo'n 150 marathonschaatsers hebben donderdag een coronatest ondergaan met het oog op een mogelijk Nederlands kampioenschap op natuurijs. Schaatsbond KNSB is in afwachting van toestemming van het kabinet, maar besloot woensdag al deze preventieve maatregel te nemen. "Dat er een bubbel wordt gecreëerd is een harde voorwaarde, daarom hebben we dit alvast geregeld", bevestigde een woordvoerder van de bond.
De KNSB had de ploegen opgedragen woensdag een lijst in te leveren van zes schaatsers en drie begeleiders die de zogenoemde bubbel ingaan. In totaal zijn er donderdag zo'n tweehonderd tests uitgevoerd, bij onder meer 70 schaatsers en 75 schaatssters. "Het zegt niets over het al dan niet doorgaan van een NK. Daarover hopen we zo snel mogelijk uitsluitsel te krijgen", aldus de woordvoerder, die nog geen plaats kon noemen voor de mogelijke titelstrijd. "We zijn een aantal locaties aan het bekijken."
Wanneer het NK er daadwerkelijk komt, zullen de deelnemers en begeleiders een nacht in een hotel worden ondergebracht. Daar zullen ze bij het inchecken opnieuw worden getest, waarna een dag later de wedstrijd volgt. Het hele protocol, opgesteld door organisator House of Sports en de KNSB, ligt nu ter goedkeuring bij het ministerie van VWS. Premier Mark Rutte meldde maandag dat een zogenoemde bubbel, zoals die gecreëerd is rond de langebaanwedstrijden van de afgelopen weken in Thialf, als voorbeeld zou moeten dienen.
Verloren seizoen
De toestemming van het kabinet is nodig omdat marathonschaatsers afgelopen winter niet werden ingedeeld bij de topsporters die ondanks de coronamaatregelen konden blijven sporten. De marathoncompetitie ging daarom niet door, waardoor het voor de marathonteams een verloren seizoen was. De hoop is nu gericht op een NK op natuurijs, het eerste sinds 2013.
Er is wel haast geboden; volgende week gaat het al dooien, zo luidt de voorspelling.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
5 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
12 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
14 uur geledenELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.
1 dag geleden