Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonschaatsers al preventief getest op corona

Marathonschaatsers al preventief getest op corona

HEERENVEEN (ANP) - Zo'n 150 marathonschaatsers hebben donderdag een coronatest ondergaan met het oog op een mogelijk Nederlands kampioenschap op natuurijs. Schaatsbond KNSB is in afwachting van toestemming van het kabinet, maar besloot woensdag al deze preventieve maatregel te nemen. "Dat er een bubbel wordt gecreƫerd is een harde voorwaarde, daarom hebben we dit alvast geregeld", bevestigde een woordvoerder van de bond.

De KNSB had de ploegen opgedragen woensdag een lijst in te leveren van zes schaatsers en drie begeleiders die de zogenoemde bubbel ingaan. In totaal zijn er donderdag zo'n tweehonderd tests uitgevoerd, bij onder meer 70 schaatsers en 75 schaatssters. "Het zegt niets over het al dan niet doorgaan van een NK. Daarover hopen we zo snel mogelijk uitsluitsel te krijgen", aldus de woordvoerder, die nog geen plaats kon noemen voor de mogelijke titelstrijd. "We zijn een aantal locaties aan het bekijken."

Wanneer het NK er daadwerkelijk komt, zullen de deelnemers en begeleiders een nacht in een hotel worden ondergebracht. Daar zullen ze bij het inchecken opnieuw worden getest, waarna een dag later de wedstrijd volgt. Het hele protocol, opgesteld door organisator House of Sports en de KNSB, ligt nu ter goedkeuring bij het ministerie van VWS. Premier Mark Rutte meldde maandag dat een zogenoemde bubbel, zoals die gecreƫerd is rond de langebaanwedstrijden van de afgelopen weken in Thialf, als voorbeeld zou moeten dienen.

Verloren seizoen

De toestemming van het kabinet is nodig omdat marathonschaatsers afgelopen winter niet werden ingedeeld bij de topsporters die ondanks de coronamaatregelen konden blijven sporten. De marathoncompetitie ging daarom niet door, waardoor het voor de marathonteams een verloren seizoen was. De hoop is nu gericht op een NK op natuurijs, het eerste sinds 2013.

Er is wel haast geboden; volgende week gaat het al dooien, zo luidt de voorspelling.

Meer uit Sport

Koster met vierde plaats in serie naar WK-finale 5000 meter

TOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.

44 minuten geleden
Choukoud gaat voor nationale titel in marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.

1 uur geleden
Coach Meuwly: zonder grootste concurrent is het goud voor Bol

TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.

4 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt kwartfinales in Seoul

SEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.

4 uur geleden
Topsprinter Kerley wil record Bolt aanvallen op Enhanced Games

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.

9 uur geleden
Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

16 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

17 uur geleden