Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonschaatsers al preventief getest op corona

Marathonschaatsers al preventief getest op corona

HEERENVEEN (ANP) - Zo'n 150 marathonschaatsers hebben donderdag een coronatest ondergaan met het oog op een mogelijk Nederlands kampioenschap op natuurijs. Schaatsbond KNSB is in afwachting van toestemming van het kabinet, maar besloot woensdag al deze preventieve maatregel te nemen. "Dat er een bubbel wordt gecreëerd is een harde voorwaarde, daarom hebben we dit alvast geregeld", bevestigde een woordvoerder van de bond.

De KNSB had de ploegen opgedragen woensdag een lijst in te leveren van zes schaatsers en drie begeleiders die de zogenoemde bubbel ingaan. In totaal zijn er donderdag zo'n tweehonderd tests uitgevoerd, bij onder meer 70 schaatsers en 75 schaatssters. "Het zegt niets over het al dan niet doorgaan van een NK. Daarover hopen we zo snel mogelijk uitsluitsel te krijgen", aldus de woordvoerder, die nog geen plaats kon noemen voor de mogelijke titelstrijd. "We zijn een aantal locaties aan het bekijken."

Wanneer het NK er daadwerkelijk komt, zullen de deelnemers en begeleiders een nacht in een hotel worden ondergebracht. Daar zullen ze bij het inchecken opnieuw worden getest, waarna een dag later de wedstrijd volgt. Het hele protocol, opgesteld door organisator House of Sports en de KNSB, ligt nu ter goedkeuring bij het ministerie van VWS. Premier Mark Rutte meldde maandag dat een zogenoemde bubbel, zoals die gecreëerd is rond de langebaanwedstrijden van de afgelopen weken in Thialf, als voorbeeld zou moeten dienen.

Verloren seizoen

De toestemming van het kabinet is nodig omdat marathonschaatsers afgelopen winter niet werden ingedeeld bij de topsporters die ondanks de coronamaatregelen konden blijven sporten. De marathoncompetitie ging daarom niet door, waardoor het voor de marathonteams een verloren seizoen was. De hoop is nu gericht op een NK op natuurijs, het eerste sinds 2013.

Er is wel haast geboden; volgende week gaat het al dooien, zo luidt de voorspelling.

Meer uit Sport

Phijffers loodst estafettemannen naar brons op 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.

3 minuten geleden
Britse atlete Hunt gaat Blankers-Koen voorbij met vierde EK-goud

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.

6 minuten geleden
Estafettevrouwen grijpen derde EK-goud op rij op 4x400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.

22 minuten geleden
Foute wissel nekt sprinters 4x100 meter gemengde estafette op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprintploeg heeft bij de EK atletiek in Birmingham de finish niet gehaald op de 4x100 meter gemengde estafette. De wissel van het stokje tussen derde loper Xavi Mo-Ajok en laatste loopster Fenna Achterberg mislukte. Jaimie Omalla en Britt de Blaauw waren de andere twee in het kwartet. Het was voor het eerst dat de mixed relay op de kortste sprintafstand op een EK werd afgewerkt.

1 uur geleden
Vele blessures baren atletiekcoach Meuwly zorgen

BIRMINGHAM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly van de Atletiekunie maakt zich zorgen over het relatief grote aantal atleten dat door blessures niet kon meedoen aan de EK atletiek in Birmingham. Topatleten als Niels Laros (middenafstand), Sven Roosen (tienkamp), Nsikak Ekpo (sprint) en Minke Bisschops (sprint) haakten kort voor het toernooi af. "Het is iets wat we grondig moeten analyseren, kijken of er een patroon is te zien. Zeker met het oog op de Olympische Spelen van 2028, want wij hebben niet als bijvoorbeeld de Verenigde Staten of Groot-Brittannië een onbeperkt aantal atleten dat succesvol kan zijn", zei hij op de slotdag van het toernooi.

2 uur geleden
Oranje-tegenstander Argentinië verslaat Japan op WK hockey

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië, de volgende tegenstander van Nederland in de groepsfase, hebben hun eerste wedstrijd op het WK gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen wonnen de Argentijnen met 3-0 van Japan.

2 uur geleden
Nederland sluit EK zwemmen af met plek 7 op 4x100m wisselslag

SAINT-DENIS (ANP) - Nederland heeft de Europese kampioenschappen in het Olympic Aquatic Centre in Parijs afgesloten met de zevende plaats op de 4x100 meter wisselslag. Maaike de Waard, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Milou van Wijk slaagden er niet in om mee te strijden om de medailles. Het goud ging naar Groot-Brittannië, dat Italië in de laatste 50 meter voorbijstak. De Russinnen onder neutrale vlag werden derde. Nederland had zich als zesde geplaatst voor de finale.

2 uur geleden