Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonschaatsers al preventief getest op corona

Marathonschaatsers al preventief getest op corona

HEERENVEEN (ANP) - Zo'n 150 marathonschaatsers hebben donderdag een coronatest ondergaan met het oog op een mogelijk Nederlands kampioenschap op natuurijs. Schaatsbond KNSB is in afwachting van toestemming van het kabinet, maar besloot woensdag al deze preventieve maatregel te nemen. "Dat er een bubbel wordt gecreëerd is een harde voorwaarde, daarom hebben we dit alvast geregeld", bevestigde een woordvoerder van de bond.

De KNSB had de ploegen opgedragen woensdag een lijst in te leveren van zes schaatsers en drie begeleiders die de zogenoemde bubbel ingaan. In totaal zijn er donderdag zo'n tweehonderd tests uitgevoerd, bij onder meer 70 schaatsers en 75 schaatssters. "Het zegt niets over het al dan niet doorgaan van een NK. Daarover hopen we zo snel mogelijk uitsluitsel te krijgen", aldus de woordvoerder, die nog geen plaats kon noemen voor de mogelijke titelstrijd. "We zijn een aantal locaties aan het bekijken."

Wanneer het NK er daadwerkelijk komt, zullen de deelnemers en begeleiders een nacht in een hotel worden ondergebracht. Daar zullen ze bij het inchecken opnieuw worden getest, waarna een dag later de wedstrijd volgt. Het hele protocol, opgesteld door organisator House of Sports en de KNSB, ligt nu ter goedkeuring bij het ministerie van VWS. Premier Mark Rutte meldde maandag dat een zogenoemde bubbel, zoals die gecreëerd is rond de langebaanwedstrijden van de afgelopen weken in Thialf, als voorbeeld zou moeten dienen.

Verloren seizoen

De toestemming van het kabinet is nodig omdat marathonschaatsers afgelopen winter niet werden ingedeeld bij de topsporters die ondanks de coronamaatregelen konden blijven sporten. De marathoncompetitie ging daarom niet door, waardoor het voor de marathonteams een verloren seizoen was. De hoop is nu gericht op een NK op natuurijs, het eerste sinds 2013.

Er is wel haast geboden; volgende week gaat het al dooien, zo luidt de voorspelling.

Meer uit Sport

Tweevoudig olympiër Deurloo (35) definitief gestopt met turnen

ROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.

9 minuten geleden
Leclerc snelste in vrije training Monza, Verstappen slaat over

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.

23 minuten geleden
Formule 1: Gasly toch nog gestraft voor GP Monaco, Hadjar derde

MONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.

1 uur geleden
Tennisser Kyrgios accepteert maand schorsing na cocaïnegebruik

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.

3 uur geleden
Zverev wint opnieuw na vijfsetter op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.

5 uur geleden
Tennisser De Jong strandt op US Open in tweede ronde tegen Bergs

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).

9 uur geleden
Van de Zandschulp klopt De Minaur en bereikt derde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op de US Open voor een grote verrassing gezorgd door de als zesde geplaatste Australiër Alex de Minaur uit te schakelen. De 30-jarige Nederlander won de partij in de tweede ronde in New York in drie sets: 6-4 7-5 6-2.

9 uur geleden