Marathonschaatser Smit verrast toppers in finale Grand Prix
LULEA (ANP) - Chiel Smit heeft in het Zweedse Lulea voor een daverende verrassing gezorgd door de winst te pakken in de finale van de Grand Prix op natuurijs. Na bijna 150 kilometer troefde Smit zijn medevluchter Casper de Gier af in de sprint. Niels Immerzeel maakte als nummer 3 het podium vol.
De Sea Ice Classic leverde na een wat aarzelende start spektakel op. De 24-jarige Smit had daar zelf een belangrijk aandeel in. Hij was met De Gier en Immerzeel onderdeel van een ontsnapping die de rest van de wedstrijd zou duren. In het restant van de wedstrijd verbrokkelde het veld volledig, tot er verspreid over het hele parcours van bijna 7 kilometer her en der plukjes schaatsers rondreden.
In die slijtageslag bleef Smit overeind. Hij zag hoe Immerzeel moest afhaken en ging alleen met De Gier verder. Die tweestrijd eindigde in een zinderende sprint om de winst. "Ik ben geduldig gebleven, zag De Gier bewegingen maken en sprong weg toen hij wat ver naar de zijkant uitweek. Daardoor had ik meteen een gat. Dat kon ik volhouden’’, verklaarde de Drent.
Onvoorstelbaar
Smit uit het Drentse Zuidwolde is niet snel onder de indruk. Maar dat hij op het ijs van de Botnische Golf als winnaar uit de strijd kwam, kon de zzp'er zelf amper geloven. "Dit is mijn eerste seizoen in de Topdivisie, nadat we met ons hele team van SPROG afgelopen zomer de stap omhoog hebben gemaakt. En dan win ik hier gewoon een wedstrijd op natuurijs over 150 kilometer. Onvoorstelbaar’’, stamelde Smit.
Jordy Harink legde beslag op de eindzege in het klassement van de Grand Prix. Hij reed twee ronden voor het einde in de achterhoede van het veld weg bij zijn enig overgebleven rivaal Harm Visser.
Natuurijs
"Het is mooi dat ik voor de tweede keer dat klassement op natuurijs win, maar aan de andere kant is het heel vervelend voor datzelfde klassement te moeten rijden. Dat maakt de wedstrijden echt niet leuker’’, stelde Harink, die uitkomt voor de ploeg van Royal A-ware. Visser eindigde als tweede, Sjoerd den Hertog werd derde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
11 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
16 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
18 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden