Marathonschaatser Smit verrast toppers in finale Grand Prix
LULEA (ANP) - Chiel Smit heeft in het Zweedse Lulea voor een daverende verrassing gezorgd door de winst te pakken in de finale van de Grand Prix op natuurijs. Na bijna 150 kilometer troefde Smit zijn medevluchter Casper de Gier af in de sprint. Niels Immerzeel maakte als nummer 3 het podium vol.
De Sea Ice Classic leverde na een wat aarzelende start spektakel op. De 24-jarige Smit had daar zelf een belangrijk aandeel in. Hij was met De Gier en Immerzeel onderdeel van een ontsnapping die de rest van de wedstrijd zou duren. In het restant van de wedstrijd verbrokkelde het veld volledig, tot er verspreid over het hele parcours van bijna 7 kilometer her en der plukjes schaatsers rondreden.
In die slijtageslag bleef Smit overeind. Hij zag hoe Immerzeel moest afhaken en ging alleen met De Gier verder. Die tweestrijd eindigde in een zinderende sprint om de winst. "Ik ben geduldig gebleven, zag De Gier bewegingen maken en sprong weg toen hij wat ver naar de zijkant uitweek. Daardoor had ik meteen een gat. Dat kon ik volhouden’’, verklaarde de Drent.
Onvoorstelbaar
Smit uit het Drentse Zuidwolde is niet snel onder de indruk. Maar dat hij op het ijs van de Botnische Golf als winnaar uit de strijd kwam, kon de zzp'er zelf amper geloven. "Dit is mijn eerste seizoen in de Topdivisie, nadat we met ons hele team van SPROG afgelopen zomer de stap omhoog hebben gemaakt. En dan win ik hier gewoon een wedstrijd op natuurijs over 150 kilometer. Onvoorstelbaar’’, stamelde Smit.
Jordy Harink legde beslag op de eindzege in het klassement van de Grand Prix. Hij reed twee ronden voor het einde in de achterhoede van het veld weg bij zijn enig overgebleven rivaal Harm Visser.
Natuurijs
"Het is mooi dat ik voor de tweede keer dat klassement op natuurijs win, maar aan de andere kant is het heel vervelend voor datzelfde klassement te moeten rijden. Dat maakt de wedstrijden echt niet leuker’’, stelde Harink, die uitkomt voor de ploeg van Royal A-ware. Visser eindigde als tweede, Sjoerd den Hertog werd derde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
3 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden