Marathonschaatser Janissen wint op Weissensee
TECHENDORF (ANP) - Jeroen Janissen heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Aart Koopmans Memorial gewonnen. De 26-jarige marathonschaatser uit Heerenveen was niet alleen de sterkste, maar ook de slimste. Na een zware koers over 80 kilometer ging de rijder van Okay / Interfarms de sprint van de kopgroep aan de schaduwkant van het parkoers aan. Dat leverde hem de zege op, voor Daan Gelling en Remco Stam.
Janissen maakte deel uit van een kopgroep die in de finale slonk tot negen man. Hij zag ploeggenoot Stefan Wolffenbuttel ontsnappen en 10 seconden voorsprong nemen. "Dat deed hij perfect", vond Janissen. "Ik was verbaasd dat hij het zo lang volhield, maar voor mij was dat een ideaal scenario." Voor de succesvolle afronding op de zachte ijsvloer tekende hij zelf. "Ik had gezien dat het ijs aan de schaduwkant nog een beetje in orde was. Als ik daar op kop kon zitten, moest de rest door de bagger om me heen. Dat was moeilijk."
Voor Janissen is het de tweede zege in zijn loopbaan, nadat hij eerder al eens de ouverture van het seizoen op de Jaap Edenbaan won. Hij start maandag in de tweede wedstrijd van de Grand Prix in het leiderspak. Zaterdag staat eerst het Open Nederlands Kampioenschap op het programma.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
16 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
19 uur geleden