Marathonschaatser Janissen wint op Weissensee
TECHENDORF (ANP) - Jeroen Janissen heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Aart Koopmans Memorial gewonnen. De 26-jarige marathonschaatser uit Heerenveen was niet alleen de sterkste, maar ook de slimste. Na een zware koers over 80 kilometer ging de rijder van Okay / Interfarms de sprint van de kopgroep aan de schaduwkant van het parkoers aan. Dat leverde hem de zege op, voor Daan Gelling en Remco Stam.
Janissen maakte deel uit van een kopgroep die in de finale slonk tot negen man. Hij zag ploeggenoot Stefan Wolffenbuttel ontsnappen en 10 seconden voorsprong nemen. "Dat deed hij perfect", vond Janissen. "Ik was verbaasd dat hij het zo lang volhield, maar voor mij was dat een ideaal scenario." Voor de succesvolle afronding op de zachte ijsvloer tekende hij zelf. "Ik had gezien dat het ijs aan de schaduwkant nog een beetje in orde was. Als ik daar op kop kon zitten, moest de rest door de bagger om me heen. Dat was moeilijk."
Voor Janissen is het de tweede zege in zijn loopbaan, nadat hij eerder al eens de ouverture van het seizoen op de Jaap Edenbaan won. Hij start maandag in de tweede wedstrijd van de Grand Prix in het leiderspak. Zaterdag staat eerst het Open Nederlands Kampioenschap op het programma.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
9 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
2 dagen geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden